پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه دیدارهای مردمی مسئولان با شهروندان مناطق مختلف شهری روز پنجشنبه منوچهر حبیبی به همراه سید علی موسوی…

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه دیدارهای مردمی مسئولان با شهروندان مناطق مختلف شهری روز پنجشنبه منوچهر حبیبی به همراه سید علی موسوی فرماندار شهرستان قزوین با حضور در مسجد طاق بهلول در خیابان راه آهن با مردم این محله دیدار و گفتگو کردند.

منوچهر حبیبی در این دیدار اظهارداشت: حضور مسئولان در مساجد شهری و پاسخگویی به مطالبات مردمی سنت پسندیده‌ای است که می‌تواند به رفع سریع ‌تر مشکلات منجر شود و اگر بتوانیم به مشکلات جنوب شهر هم رسیدگی کنیم به توسعه متوازن شهری کمک کرده ایم.

وی افزود: بیشتر جامعه ‌شناسان بر این باورند، مجموعه فعالیت‌های نرم ‌افزاری انسانها در قالب فرهنگ و فعالیت‌های سخت‌ افزاری آنان تمدن نامیده می شود و هرجا نقش مردم در عرصه فرهنگ پررنگ‌ تر بوده شاهد رشد و بالندگی جامعه بوده ایم.

معاون عمرانی استاندار قزوین یادآورشد: دولت‌ها تنها وظیفه دارند با بسترسازی لازم و تامین زیربناها نقش هدایتی و نظارتی خود را ایفا کنند زیرا دخالت بیش از حد و غیر منطقی در امور هم مشکل آفرین است و هم نتیجه مناسبی ندارد لذا باید بیشتر امور اجرایی و عملیاتی حتی امور دینی ومذهبی به مردم سپرده شود.

وی بیان کرد: آمارها نشان می دهد بیش از یک هزار و800 هیئت مذهبی در استان قزوین مشغول فعالیت هستند که این امر بیانگر ظرفیت بالای مردمی برای عهده‌دار شدن مسئولیت‌های فرهنگی است و ساکنان منطقه راه‌‌آهن در زمینه کارهای فرهنگی نقش مؤثری دارند و به علت تعامل با مجموعه‌های فرا استانی از قابلیت تأثیرگذاری مناسبی برخوردارند.

حبیبی گفت: مردم ولی‌نعمت همه ما هستند و نقش اساسی و محوری در جامعه دینی ایفا می‌کنند و هر جا با برنامه ریزی درست کارها به آنها سپرده شده موفق بوده ایم و نتیجه گرفته ایم.

وی با بیان اینکه دیدار با مردم منطقه راه‌آهن قزوین پنجمین مرحله از برنامه بررسی و رفع مشکلات مردم با محوریت مساجد است اظهارداشت: در این جلسات نقطه‌ نظرها، پیشنهاد و راهنمایی‌ مردم مطرح می شود و مسئولان در صورت نیاز پاسخگوی مردم می‌شوند و سپس مطالبات مردم صورت جلسه شده و پس از تنظیم به دستگاه‌های اجرایی مربوط ابلاغ می‌شود.

حبیبی افزود: با حضور امام جماعت و دو تن از هیئت امنای هر مسجد که در آن حضور می‌یابیم کمیته‌ای سه نفره تشکیل می شود تا پیگیر مصوبات جلسه شوند.

وی تأکید کرد: قزوین در روند توسعه قرار گرفته و از شتاب مطلوبی در این زمینه برخوردار است و امیدواریم با درایت مسئولان و تلاش مضاعف آنان بتوانیم به توسعه هرچه بیشتر آن کمک کنیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین در پایان گفت: مردم محلات جنوب شهر، ولایت ‌مدارند و فرزندان شهید بسیاری را تقدیم اسلام کرده‌اندکه مسئولان نمی توانند حتی ذره‌ای از فداکاری‌های شهدا را جبران کنند و آنچه برای رفع مشکلات صورت می گیرد انجام وظیفه است که امیدواریم بخش کوچکی از دین خود به مردم را ادا کنیم و برای این کار با جدیت پیگیر مسائل مردم هستیم.

در این جلسه مشکلات ترافیک شهری در منطقه راه‌آهن، نابسامانی ایستگاه‌های تاکسی، سنگ ‌فرش پیاده ‌روها، کمبود سرویس‌های بهداشتی عمومی، وضعیت نامطلوب پخت نان، رها شدن فاضلاب در کانال‌ها، تکدی ‌گری، سد معبر، مجموعه‌های ورزشی،خانه‌های فرهنگ مطرح و مقرر شد مسئولان نسبت به رفع آن اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.