سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۹

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی در بالابردن احساس امنیت در جامعه دارند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، مهدی…

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی در بالابردن احساس امنیت در جامعه دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، مهدی فیض، امروز(25 شهریور)، در مراسم منطقه‌ای شدن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در البرز، اظهارکرد: احساس امنیت از امنیت ملموس اهمیت بیشتری دارد؛ چراکه اگر مردم به صورت ذهنی و روانی احساس امنیت نکنند حتی اگر در امن‌ترین فضاها نیز زندگی کنند باز احساس نا امنی می‌کنند.

وی افزود: طبق بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که میزان امنیت واقعی در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد ولی متاسفانه احساس امنیت مردم ایران به نسبت بسیاری از کشورها بسیار پایین‌تر است که همین امر باعث شده مردم فکر کنند در ایران امنیت مورد انتظارشان حکم فرما نیست.

فیض خاطرنشان کرد: بدون شک رسانه‌ها درشرایط فعلی در بالابردن احساس امنیت در مردم نقش بسزایی دارند و می‌توانند با انعکاس اخبار امید بخش حس امنیت را در مردم بالاببرند و چراغ نشاط و امید را در دل‌های آنان روشن نگه دارند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها نباید صرفاً با هدف افزایش خوانندگان، دست به انتشار اخباری بزنند که نتیجه‌ای جز سیاه‌نمایی و آسیب به افکار عمومی در پی ندارد.

فیض تصریح کرد: رسانه‌ها باید در کنار این که مشکلات و مسائل جامعه را می‌بینند و به مردم و مسئولین منتقل می‌کنند باید به نیمه پر لیوان نیز توجه داشته باشند و دستاوردهای مثبت نظام و دولت را به گوش مردم برسانند.

این مسئول یادآور شد: استفاده از تیترهای جنجالی و بدون پیشینه خبری مناسب علاوه بر پایین آوردن جایگاه رسانه در میان مردم زمینه سوءاستفاده برخی از افراد را نیز به وجود می‌آورد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: رسالت واقعی خبرنگار این است که فضای فرهنگی جامعه را تغییر دهد و مردم را به سمت و سویی پیش ببرد که نسبت به آنچه در اطرافشان اتفاق می‌افتد، حساسیت نشان داده و بی‌تفاوت نباشند.

وی درپایان گفت: بدیهی است که انتشار اخباری که تخم بدگمانی را در دل‌های مردم می‌کارد به هیچ وجه شایسته رسانه‌های مردمی وملی نیست بنابراین رسانه‌ها باید نسبت به تک تک اخباری که انتشار می‌دهند، حساسیت به خرج دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.