شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام اسلام غلامی ظهر جمعه در آیین تجلیل از فعالان قرآنی نیروی انتظامی شهرستان بناب اظهارکرد: مجلس شورای اسلامی…

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام اسلام غلامی ظهر جمعه در آیین تجلیل از فعالان قرآنی نیروی انتظامی شهرستان بناب اظهارکرد: مجلس شورای اسلامی باید طرحی تصویب کند که فسادهای اقتصادی بزرگ را در کشور رسانه ای نکنند، چون موجب بی اعتمادی مردم به مسئولان می شود و از سویی قوه قضاییه هم توان رسیدگی به موقع به پرونده های فساد را ندارد.

وی همچنین از مسئولان قوای سه گانه کشور خواست تا دست به دست همدیگر داده و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را با سلامت و موفقیت به آخر برسانند.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اعلام نیاز و ثبت نام بیش از 73 میلیون ایرانی در مرحله دوم دریافت یارانه نقدی دو دلیل دارد؛ تصریح کرد: یا این تعداد وضعیت مالی قابل قبولی نداشته و محتاج 45 هزار تومان دولت هستند که در این صورت باید مسئولین مقصر، محاکمه شوند و یا اینکه اعتماد مردم از مسئولان سلب شده و فکر می کنند اگر آنها این مبلغ یارانه را نگیرند، امثال بابک زنجانی ها و خاوری ها آن را خواهند خورد.

حجت الاسلام غلامی همچنین از کارکنان نیروی انتظامی بناب خواست با توجه به تبعات اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در کشور با مردم به صورت ملایم برخورد کنند و تأکید کرد: اگر مشکل و تنشی نیز بوجود آمد با مردم مدارا کنند؛ چون همین مردم برای انقلاب شهید داده اند و هرگز از نظام و رهبری خسته نشده اند.

وی خاطرنشان کرد: ای کاش از اول به مردم یارانه نمی دادند و به جای آن صراحتاً قیمت ها را افزایش می دادند تا هزینه ها در جای خودش مصرف می شد.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در ادامه بیان کرد: از یکصد سال گذشته تا زمانی که متکی به فروش نفت خام هستیم، مشکلات اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت و اعتبارات بادآورده نفتی فقط برای کارهای عمرانی و روبنایی هزینه می شود.

غلامی سپس لازمه رفع مشکلات کشور را صبر، تدبیر و قناعت دانست و گفت: ریشه همه مشکلات فعلی کشورمان سوء مدیریت برخی مسئولین است. به طور نمونه در سال91 مبلغ 674 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی برای کشورمان حاصل شد، اما در اثر بی تدبیری نتیجه و ثمره چشمگیری به دنبال نداشت.

وی در ادامه از کسب امتیاز قبولی 750 نفر حافظ قرآن خانواده نیروی انتظامی استان در سال گذشته خبرداد و گفت: شهرستان بناب نیز با توجه به قدمت مذهبی و وجود علمای وارسته هم در کاهش جرایم موفق بوده و هم در تربیت حافظان و قاریان قرآن در مجموعه نیروی انتظامی نقش خوبی را ایفا کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی از کم توجهی به محتوای غنی قرآن کریم و آموزه های دینی در برخی نقاط کشور انتقاد کرد و آن را عامل بروز برخی مشکلات دانست.

حجت الاسلام غلامی گفت: اگر امروز رهبر معظم انقلاب پس از 35 سال نگرانی فرهنگی دارند، نشانه این است که هنوز به جزئیات و عمق مفاهیم قرآنی و دینی وارد نشده ایم و مقصر اصلی آن برخی مسئولان کشور هستند.

بنابراین گزارش در پایان این مراسم از 15 نفر فعال برتر قرآنی نیروی انتظامی بناب که حائز رتبه برتر در رشته حفظ قرآن کریم شده بودند، تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *