سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۳

رسوایی کودک آزاری بیش از20 مقام ارشد انگلیسی، رسانه های این کشور و مدافعان حقوق کودکان را به واکنش وا داشته است. به…

رسوایی کودک آزاری بیش از20 مقام ارشد انگلیسی، رسانه های این کشور و مدافعان حقوق کودکان را به واکنش وا داشته است.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی شبکه بی بی سی، ˈپیتر مک کلیوˈ فعال حقوق کودکان که اتهامات وی علیه رسوایی کودک آزاری توسط مقامات بلندپایه این کشور در سال 2012 برای اولین بار به تحقیقات گسترده منجر شد، می گوید شمار قابل توجهی از نخبگان سیاسی بدترین موارد کودک آزاری را مرتکب شده اند.

دولت انگلیس از مدت ها قبل دو تحقیق را در این موارد انجام داده است، مقام بلندپایه وزارت کشور انگلیس باید امروز در مجلس عوام این کشور حاضر شده و در این خصوص توضیحاتی را ارائه دهد.

ˈمارک سدویلˈ قائم مقام وزیر کشور انگلیس در کمیسیون امور داخلی مجلس عوام باید در مورد شیوه اداره اتهامات کودک آزاری در وزارت خانه خود طی دوره ای بیست ساله، توضیح دهد.

ˈترسا میˈوزیر کشور انگلیس روز گذشته در مجلس عوام حاضر شد و گفت: تحقیقات شامل یک پرونده گسترده تحقیق وتفحص خواهد بود که توسط گروهی از مدافعان حقوق کودک و کارشناسان حقوقی انجام می شود. همچنین پرونده دیگری نیز در این مورد تشکیل می شود که چطور پلیس و دادستان ها اطلاعات را به وزارت کشور ارائه کرده اند.

در پی اعلام این رسوایی ها، مک کلیو برای اولین بار طی بیست سال گذشته مصاحبه کرد و در گفت و گویی با شبکه خبری بی بی سی گفت که باور دارد شواهد متقن و کافی برای ارتباط شماری از سیاستمداران نخبه این کشور با شبکه های کودک آزاری در دست است.

وی افزود: طی سال های زیادی با قربانیان بی شماری گفت و گو کرده است و بسیاری از این کودکان که بیشتر آنها پسر بوده اند توسط چند نفر مورد آزار قرار گرفته اند، همچنین شماری از افرادی که مرتکب کودک آزاری شده اند، اکنون در گذشته اند.

مک کلیو مدیر و فعال حقوق کودکان در ˈهرفوردˈ و ˈووسسترˈ بوده است و در مورد موارد کودک آزاری ˈپیتر ریتونˈ مشاور پیشین اداره ملی کودکان تحقیقاتی را انجام داده است.

وی افزود: اما این تحقیقات نشان داد موارد کودک آزاری تنها به ریتون منتهی نمی شود و افراد بی شمار دیگری را نیز در بر می گیرد.

وی که به اطلاعات و اسناد مرتبط با شبکه های کودک آزاری در پروند تحقیق و تفحص ریتون دسترسی داشته اشت، به پلیس در سال 2012 گفته است که هفت جعبه از اسناد مرتبط در این زمینه نزد پلیس ˈوست مرسیاˈ به امانت گذاشته شده است و شامل نامه های ریتون به دیگر اعضای شبکه مودک آزاری است. مک کلیو در سال 2012 این موضوع را با ˈتام واتسونˈ عضو مجلس نمایندگان از حزب کارگر در میان گذاشت، واتسون نیز گزارشی به مجلس داد. این گزارش باعث شد نیروی پلیس انگلیس پرونده تحقیق و تفحصی را در سال 2012 تشکیل دهد که در سال 2012 به پرونده ای رسمی به امر وزارت کشور تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.