دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۱:۳۶

برادر رسول حلومی، محکوم به اعدام 23 ساله گفت: خانواده مقتول که تا 26 تیرماه مهلت پرداخت دیه 300 میلیون تومانی به ما…

برادر رسول حلومی، محکوم به اعدام 23 ساله گفت: خانواده مقتول که تا 26 تیرماه مهلت پرداخت دیه 300 میلیون تومانی به ما داده بودند، اکنون درخواست ما برای مهلت بیشتر را نمی‌پذیرند و تقاضای قصاص دارند.

حسین حلومی، برادر رسول جوان محکوم به قصاص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: این در حالی است که پیش از این کلیه اموال خود را برای کسب رضایت به نام خانواده مقتول زده بودیم ولی اکنون درخواست ما را برای مهلت به منظور جمع‌آوری دیه 300 میلیونی قبول نمی‌کنند. ما تنها دو تا سه ماه مهلت می‌خواهیم زیرا قول‌هایی برای کمک به ما داده شده است.

شاهدان، شهادت خود را انکار می‌کنند

برادر این فرد محکوم اضافه کرد: مجید مالکی و یوسف مالکی دو نفری هستند که در حکم رسول نامشان ذکر شده و قبل از این علیه برادر من شهادت داده بودند و شهادتشان ثبت شده، اما اکنون می‌گویند ما شهادت نداده‌ایم.

وی افزود: نمی‌دانم چرا منکر شهادت خود شده‌اند. وقتی همه موارد در حکم ثبت شده است. در روز حادثه جواد مالکی مقتول را هنگامی که زنده بود، برای مداوا به مرکز بهداشتی می‌برد که خود در آن مشغول به کار است و مستنداتی داریم که در این بین تا مرگ مقتول اتفاقات دیگری هم رخ داده است.

حلومی اظهار کرد: علاوه بر برادرم رسول که به جرم قتل دستگیر شد، یک فرد دیگر به نام عباس مالکی هم دستگیر شده بود، بر چه اساس این فرد تبرئه شده است؟ من از این فرد شکایت دارم چون در اظهارات خود گفته بود که من هم به مقتول ضربه زده‌ام. اگر قرار باشد دیه 300 میلیونی را بگیرند باید این فرد هم در پرداخت دیه مشارکت کند.

آیا حکم قصاص رسول اجرا می‌شود؟

وی گفت: برای پرداخت دیه مهلت بیشتری می‌خواهیم اما شنیده‌ایم که دادگاه کیفری اهواز اعلام کرده اجرای حکم قصاص رسول باید طی یک هفته تا 10 روز آینده اجرا شود و این برای ما شرایط را بسیار دشوار کرده است.

به گزارش ایسنا، پنج سال پیش در 17 شهریور ماه سال 88 پسربچه‌ای 10 ساله در روستای مکسر از توابع خرمشهر به دلیل ضربه‌ای که به جمجمه‌اش وارد می‌شود دچار خون‌ریزی مغزی شده و فوت می‌کند.

رسول حلومی که آن زمان 18 سال داشته است به عنوان قاتل شناخته شده و به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شود.

نه این‌که رسول فرزند فقر و جنایت بوده باشد یا از خلاف‌های کوچک به قتل رسیده باشد، نه. گاهی یک دعوای بچه‌گانه می‌تواند زمینه‌ساز نابودی یک زندگی شود.

به گفته برادر رسول‏ دعوا میان برادرزاده آنها و مقتول یعنی نسیم مالکی آغاز شده و تا جایی پیش می‌رود که با دخالت برادر مقتول، دست برادرزاده رسول می‌شکند. در میان درگیری پرتاب یک لوله آهنی و برخورد آن به سر نسیم مالکی موجب فوت او می‌شود و رسول که پرتاب‌کننده لوله بوده است به عنوان قاتل به زندان می‌رود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.