چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۲

برادر رسول حلومی، جوان 23 ساله‌ای که به واسطه قتل به قصاص محکوم شده است، گفت: برای جمع‌آوری 300 میلیون تومان پول دیه،…

برادر رسول حلومی، جوان 23 ساله‌ای که به واسطه قتل به قصاص محکوم شده است، گفت: برای جمع‌آوری 300 میلیون تومان پول دیه، نیاز به زمان بیشتری داریم که خانواده مقتول این زمان را به ما نمی‌دهند.

عبدالرضا حلومی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان با بیان این که برای تهیه این مبلغ حداقل به دو ماه زمان نیاز داریم، اظهار کرد: حتی ریش‌سفیدانی را نیز برای گرفتن زمان بیشتر از خانواده مقتول فرستادیم اما آنها می‌گویند ما پولمان را می‌خواهیم و زمان بیشتری نمی‌دهیم.

وی افزود: دو نفری که در ابتدا علیه رسول در دادگاه شهادت داده بودند اکنون می‌خواهند شهادت خود را پس بگیرند و می‌گویند ما نمی‌دانستیم این ماجرا تا اعدام رسول پیش می‌رود و اکنون برای این که حقی ضایع نشود می‌خواهیم شهادت خود را باطل کنیم.

حلومی گفت: فعلا تا شنبه هفته آینده مهلت داریم که پول کامل دیه را تهیه کنیم.

به گزارش ایسنا، پنج سال پیش در 17 شهریور ماه سال 88 پسربچه‌ای 10 ساله در روستای مکسر از توابع خرمشهر به دلیل ضربه‌ای که به جمجمه‌اش وارد می‌شود دچار خون‌ریزی مغزی شده و فوت می‌کند.

رسول حلومی که آن زمان 18 سال داشته است به عنوان قاتل شناخته شده و به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شود.

نه این‌که رسول فرزند فقر و جنایت بوده باشد یا از خلاف‌های کوچک به قتل رسیده باشد، نه. گاهی یک دعوای بچه‌گانه می‌تواند زمینه‌ساز نابودی یک زندگی شود.

به گفته‌ی برادر رسول‏ دعوا میان برادرزاده آنها و مقتول یعنی نسیم مالکی آغاز شده و تا جایی پیش می‌رود که با دخالت برادر مقتول، دست برادرزاده رسول می‌شکند. در میان درگیری پرتاب یک لوله آهنی و برخورد آن به سر نسیم مالکی موجب فوت او می‌شود و رسول که پرتاب‌کننده لوله بوده است به عنوان قاتل به زندان می‌رود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *