چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۳

استاندار خراسان‌رضوی گفت: توسعه‌ی زیرساخت‌ها، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار و گسترش صنعت متناسب با مزیت‌های منطقه‌ای را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری استان برشمرد…

استاندار خراسان‌رضوی گفت: توسعه‌ی زیرساخت‌ها، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار و گسترش صنعت متناسب با مزیت‌های منطقه‌ای را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری استان برشمرد و همکاری و تعامل موثر در این حوزه‌ها را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، «علیرضا رشیدیان» در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان پویاسازی اقتصاد مناطق مختلف استان از طریق ایجاد زمینه‌های سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، توسعه‌ی صنایع مبتنی بر فرآوری مواد معدنی، جلوگیری از خام‌فروشی و شکل‌گیری صنایع تبدیلی در بخش‌های معدنی و کشاورزی را از دیگر مواردی دانست که باید با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه شوراها گسترده‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در زمینه‌ی مدیریت مشکلات و ارتباط با بدنه‌ی جامعه محسوب می‌شوند، گفت: تشکیل شوراها تجلی اراده‌ی مردم است و استفاده از ظرفیت آنان در چهارچوب قوانین و وظایف تعریف شده، زمینه‌ساز تحول و توسعه‌ی همه جانبه‌ استان است.

استاندار خراسان‌رضوی با بیان اینکه بمنظور اثربخشی بیشتر فعالیت‌ها، استفاده از خرد جمعی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: شوراها بعنوان بازوی توانمند اجرایی و فکری مدیریت عالی استان باید با هم‌افزایی و استفاده‌ی بهینه از منابع و امکانات موجود، برای برطرف کردن محرومیت‌ها، رشد و توسعه‌ی متوازن مناطق مختلف استان گام بردارند.

رشیدیان با بیان اینکه نگاه راهبردی می‌تواند با رشد متوازن، شکاف توسعه در مناطق را به حداقل برساند، گفت: همه‌ی اقدامات توسعه‌ای باید مبتنی بر خروجی اسناد آمایش و توسعه‌ای شکل گیرد.

وی ادامه داد: توجه به نقاط مرزی و توانمندسازی ساکنان این مناطق از دیگر اولویت‌های مهم در تأمین امنیت مردم‌محور است.

استاندار خراسان‌رضوی با تأکید بر استفاده از مزیت‌های فرهنگی، صنعتی، معدنی، خدماتی و گردشگری استان، خاطرنشان کرد: باید توجه ویژه‌ای به مباحث فرهنگی، ساماندهی مبلمان شهری، توجه به ساخت‌وسازها، رعایت سبک معماری اصیل اسلامی ایرانی و برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی شهری و روستایی متناسب با ظرفیت‌های مناطق شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *