سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن مظهری صبح سه شنبه در جلسه شورای قضایی که در سازمان بازرسی استان سمنان برگزار شد با…

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن مظهری صبح سه شنبه در جلسه شورای قضایی که در سازمان بازرسی استان سمنان برگزار شد با بیان اینکه بسیاری از عملکرد های دستگاه قضایی قابل اطلاع رسانی و انعکاس در جامعه به صورت جزیی و موردی نیست افزود: دستگاه قضایی با حقوق خصوصی شهروندان و افراد و همچنین امنیت روانی جامعه در ارتباط است و حفظ آن را پر اهمیت و واجب تر از انعکاس اقدامات می دانیم.

وی گفت: دادگستری و ادارات تابعه قوه قضائیه از محدود نهادهایی هستند که مردم به راحتی به آن مراجعه داشته و با مسئولان به گفتگو می پردازند که در هفته قوه قضائیه نیز تلاش خواهد شد از راه های مختلف، ضمن آموزش های حقوقی و پیشگیرانه، ارتباط مفید و موثری با مردم برقرار شود.

بازرس کل استان سمنان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی گفت: در سال گذشته 18برنامه مصوب در زمینه بازرسی برعهده استان قرار داشت که اقدام لازم صورت پذیرفت.

مسعود صفری با اشاره به این مطلب که سه نوع بازرسی شامل مستمر، موردی و بر اساس شکایات و گزارشات مردمی وجود دارد اظهار داشت: در سال گذشته 312 مورد بازرسی بر اساس شکایت مردمی در سطح استان انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته 33 پرونده تخلفاتی به هیئت های بدوی تخلفات ارجاع داده شد افزود: از این تعداد برای 13پرونده محکومیت و سه پرونده برأت صادر شد و مابقی پرونده ها در حال رسیدگی در مراجع مربوطه هستند.

این جلسه با حضور رئیس کل دادگستری استان سمنان، معاونان قضایی و اداری و مدیران دستگاهای تابعه قوه قضائیه از جمله سازمان قضایی نیروهای مسلح، بازرسی، زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی، ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی برگزار شد.

 دیدار با نماینده ولی فقیه، نشست مطبوعاتی رئیس و اعضاء شورای قضایی، بازدید از زندان و مرخصی به زندانیان واجدالشرایط، عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار مردمی در مساجد و ادارات تابعه، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و تجلیل از ایشان و همایش بزرگداشت هفته قوه قضائیه با مشارکت شورای قضایی استان و ادارات تابعه قوه قضاییه از جمله برنامه های هفته قوه قضائیه در استان سمنان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.