چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۰

فرماندار قزوین گفت: فعالیت چندین مشاور املاک در یک روستای کوچک نشان دهنده رشد واسطه گری و زمین خواری است. به گزارش خبرنگار…

فرماندار قزوین گفت: فعالیت چندین مشاور املاک در یک روستای کوچک نشان دهنده رشد واسطه گری و زمین خواری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قزوین، سید علی موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین، برخورد جدی دستگاه‌های مسئول با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان را خواستار شد و تصریح کرد: از ابتدای مرحله ساخت وساز غیرمجاز باید جلوی آن را گرفت چراکه این کار پس از این مرحله سخت و دارای تبعات اجتماعی منفی است.

فرماندار قزوین با بیان اینکه ، افزود: دستگاه‌های مسئول از قبیل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بخشداری‌ها و نیروی انتظامی وظیفه دارند قبل از اقدام به ساخت و ساز افراد متخلف کار آن‌ها متوقف کنند.

موسوی با بیان اینکه هنوز 10 تا 12 اداره‌های کل در شهرستان قزوین نمایندگی ندارند، افزود: برای رسیدگی و پاسخگویی بهتر به مسائل و مشکلات مردم، استقرار این اداره‌ها ضروری است. شایسته نیست که بعضی اداره‌های کل در قزوین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرستان‌ها در کشور هنوز اداره‌های مستقل نداشته باشند.

این مسئول گفت: در زمان استان شدن قزوین، اداره‌های شهرستان‌ها به اداره کل ارتقا یافتند اما برخی اداره‌های کل ایجاد اداره مستقل در شهرستان قزوین را لازم ندیدند که این موضوع امروز مشکل ساز شده و باید با توجه مدیران کل رفع شود. فهرست اداره‌هایی که هنوز در شهرستان قزوین دارای اداره مستقل نیستند را برای رسیدگی و پیگیری به معاونت برنامه ریزی استانداری ارسال کرده‌ایم.

وی، خواستار تعیین تکلیف کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها و اعلام بلامانع بودن تشکیل و برگزاری نشست‌های این کمیته از سوی استانداری شد و افزود: نشست‌های این کمیته می‌تواند محل خوبی برای جذب اعتبارات و نظارت بر اجرای طرح‌های عمرانی و برنامه ریزی در امور شهرستان‌ها باشد.

این مسئول، فعال بودن کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها در فرمانداری‌ها را ضروری خواند و گفت: درحال حاضر مدیران شهرستان قزوین از پروژه‌های به تصویب رسیده و وضعیت اعتباری آنها اطلاع دقیق ندارند در صورتی‌که مدیران محلی و بخشداران به طور مستقیم با مسائل و مشکلات روبرو هستند و برای اجرای پروژه‌ها در روستا یا یک منطقه توان تصمیم گیری بهتری دارند بنابراین این نقص می‌تواند با فعالیت کمیته برنامه ریزی رفع شود.

موسوی درادامه با اشاره به گلایه برخی شهروندان قزوینی نسبت به کیفیت پایین نان، از شرکت غله وخدمات بازرگانی، اداره کل صنعت، معدن وتجارت و اتحادیه صنف خبازان خواست تا کنترل و نظارت بیشتری بر پخت نان در قزوین داشته باشند.

به گزارش ایسنا، شهرستان قزوین از پنج بخش مرکزی، کوهین، طارم سفلی، الموت شرقی و الموت غربی تشکیل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.