چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۸

همگام با رشد سایر ابعاد اقتصادی استان هرمزگان، صنعت مرغداری و به عبارت کلی صنعت طیور استان رشد چشمگیری داشته است. به گزارش…

همگام با رشد سایر ابعاد اقتصادی استان هرمزگان، صنعت مرغداری و به عبارت کلی صنعت طیور استان رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «محمد قریشی» با اشاره به رشد صنعت مرغداری، هم از نظر تعداد واحدهای مرغداری و هم از نظر ظرفیت ایجاد شده،، اظهار کرد: در چهار ماهه‌ی نخست سال، تعداد واحدهای مرغداری به 288 واحد و ظرفیت مرغداری به 74.5 میلیون قطعه افزایش یافته است و میزان تولید 7400 تن بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال، 100 تن افزایش یافته است.

وی به تعداد واحدهای مرغ مادر در استان به 2 واحد با ظرفیت اسمی 60 هزارقطعه و تعداد هفت کشتارگاه‌های طیور و تعداد 2 واحد کارخانه‌ی خوراک دام و طیور فعال در این زمینه اشاره کرد.

قریشی، اقدامات انجام شده در صنعت مرغداری به یک تسهیل صدور مجوزهای مرغداری 2 اجرای طرح بهینه‌سازی مرغداری‌ها سه اعطاء تسهیلات چهار اجرای طرح‌های الگویی مانند نصب داکت و بهبود سیستم مدیریت واحدها اشاره کرد.

مدیر امور طیور استان هرمزگان از دیگر اقدامات انجام شده در صنعت مرغداری به ارائه‌ی نقشه‌های جدید و ظرفیت‌های اقتصادی در راستای کاهش هزینه‌های تولید برای واحدهای جدیدالاحداث و بازسازی کشتارگاه‌های طیور تعاونی مرغداران بندرعباس اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *