چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، پژمان ساعت ساز با اشاره به رشد 1700…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، پژمان ساعت ساز با اشاره به رشد 1700 درصدی معاملات شمش طلا طی این مدت افزود: شمش طلا نیز طی این مدت به میزان 126 کیلوگرم و به ارزش بیش از 152 میلیارد ریال در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که در مقایسه با سال گذشته 1700 درصد افزایش حجم را تجربه کرد.

مدیر آمار و ارزیابی عملکرد بورس کالای ایران سپس در خصوص افزایش حجم معاملات در تالار صادراتی کیش گفت: در سه ماه نخست امسال حدود 818 هزار تن انواع کالا در تالار صادراتی کیش خرید و فروش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد رشد حجم و 17 درصد رشد ارزش را تجربه کرده است. ضمن آن که ارزش معاملات دلاری در تالارهای صادراتی کیش و تهران در مجموع از رقم 462 میلیون دلار فراتر رفته است.

ساعت ساز در ادامه با بیان رشد 8 درصدی حجم و ارزش معاملات فرآورده های نفتی و پتروشیمی در این مدت گفت: بیش از 2.5 میلیون تن انواع فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی به ارزش بیش از 49 هزار میلیارد ریال در سه ماه اول امسال در بورس کالا داد و ستد شده است. ضمن آن که حجم معاملات محصولات صنعتی و معدنی نیز در این مدت از مرز 2.7 میلیون تن عبور کرده و ارزش معاملات این دسته از کالاها نیز طی این مدت به حدود 49 هزار میلیارد ریال بالغ شده است.

وی با اشاره به انعقاد بیش از 465 هزار قرارداد آتی سکه طلا و زیره سبز در بورس کالا طی این مدت گفت: ارزش معاملات قراردادهای آتی سکه طلا و زیره سبز در طول سه ماه نخست سال بیش از 52 هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از رشد 32 درصدی حجم و 8 درصدی ارزش معاملات برخوردار شده است.

گفتنی است در طول سه ماه نخست سال جاری، حجم معاملات در بازارهای فیزیکی و مشتقه بورس کالای ایران به حدود 5 میلیون و 297 هزار تن و ارزش معاملات به بیش از 151 هزار میلیارد ریال بالغ شده است.

اقتصام(1)**9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.