شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۴

حجت الاسلام ˈعلی توکلیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگرچه بخشی از افزایش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی…

حجت الاسلام ˈعلی توکلیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگرچه بخشی از افزایش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی با توجه به توسعه اقتصادی و رشد فزاینده ارایه خدمات عمومی به مردم، عادی و طبیعی است اما باید در حوزه پیشگیری از وقوع جرم تلاش های لازم صورت گیرد و در این رابطه همکاری همه دستگاه های دست اندرکار، ضروری به شمار می رود.

وی به وجود 322 شورای حل اختلاف شهری و روستایی در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: شوراهای حل اختلاف نقش بزرگی در کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها، کاهش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی و دادگستری ها و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا داشته اند.

وی تصریح کرد: قوه قضاییه تاکنون در راستای بیمه دبیران شوراهای حل اختلاف تلاش های خوبی داشته و هم اکنون برای افزایش حقوق این افراد تلاش می کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به افزایش آمار طلاق، از رشد طلاق به عنوان ˈسونامی طلاقˈ تعبیر کرد که این سونامی پایه ها، ارکان و ارزش های اخلاقی و خانوادگی را تخریب می کند.

وی گفت: باید راه و رسم زندگی و همسرداری برای زوجین روشن شود تا هر کدام بدانند در قبال دیگری چه باید انجام دهند و به احساسات یکدیگر پاسخ داده و احترام بگذارند.

حجت الاسلام توکلی با بیان این که زوجین باید نقاط مثبت و منفی یکدیگر را شناخته و رفتارهای خود را براساس آنها تنظیم کنند، ادامه داد: دستورات و احکام دینی می تواند بستری برای سالم سازی فضای خانواده باشد و باید بایدها و نبایدهای دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: جدایی و طلاق، سبک زندگی و تدبیر عقلا نیست؛ بلکه عقل حکم می کند که افراد برای اصلاح امور خود، راهی بیندیشند و زندگی را مدیریت کنند.ک/3

7440/8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *