دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۹

استاندار کرمان گفت: با اجرای بسته‌ی خروج از رکود دولت، نیمه‌ی دوم سال آهنگ رشد اقتصادی تا دو درصد را در کشور داریم…

استاندار کرمان گفت: با اجرای بسته‌ی خروج از رکود دولت، نیمه‌ی دوم سال آهنگ رشد اقتصادی تا دو درصد را در کشور داریم که این رشد منتج به رونق اقتصادی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «علیرضا رزم‌حسینی» عصر دیروز(یکشنبه 19 مردادماه) در دیدار با اعضای خانه‌ی صنعت و معدن استان کرمان اظهار کرد: در مدت خدمت در استان سعی کرده‌ایم فضا در جهت جذب سرمایه‌گذاری پیش برود و دولت «تدبیر و امید» زمانی روی کار آمد که همه‌ی واحدهای صنعتی و اقتصاد با مشکلات مواجه بود که به حجم زیاد معوقات بانکی و تورم می‌توان در این زمینه اشاره کرد.

وی افزود: نخستین کار دولت یازدهم برای برگرداندن آرامش به اقتصاد، این بود که سیاست‌های پولی و مالی بانک مرکزی در جهت کنترل تورم باشد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نمی‌توان رونق اقتصادی و کنترل تورم را با هم انجام داد، تصریح کرد: هم‌اکنون تورم بین 10 تا 15 درصد کاهش یافته و روند اقتصاد رو به بهبود است. برخی تحریم‌ها برداشته شد و فضای خوبی در سطح کشور به وجود آمده است.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: دولت باید در چند عرصه مبارزه می‌کرد تا شرایط اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار گیرد و هم‌اکنون بحث مبارزه با رکود در پیش است و دولت می‌داند برای برطرف کردن رکود چه اقداماتی انجام دهد.

وی گفت: با اجرای بسته خروج از رکود دولت، نیمه‌ی دوم سال آهنگ رشد اقتصادی تا دو درصد را در کشور داریم که این رشد منتج به رونق اقتصادی می‌شود.

استاندار کرمان با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان کرمان افزود: می‌دانستیم که اگر همه‌ی کارگزاران حکومت همکاری نداشته باشند، کار توسعه و فعالیت‌ها متمرکز نمی‌شود و از همین‌رو مثلث توسعه را در استان تشکیل دادیم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: هم‌اکنون سرمایه‌گذاران در استان کرمان مورد تکریم هستند و فضای استان در کشور به‌ویژه در جذب سرمایه‌گذاری کم نظیر است.

وی با بیان اینکه همه‌ی مسئولان در استان کرمان دست به دست هم داده‌اند تا با وجود ظرفیت‌های فراوان، استان در مسیر توسعه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: برخی قوانین مزاحم است و برخی اختیارات خارج از استان و مربوط به دستگاه‌های اجرایی است.

استاندار کرمان در ادامه گفت: شرایط کشور در جهت بهبودی است و خانه‌ی صنعت و معدن می‌تواند مطالبه‌گر اصلی از همه واحدهای صنعتی باشد و مشکلات را جمع‌آوری و پیگیری کند.

رزم‌حسینی تصریح کرد: باورمان بر این است که برای انجام حرکت توسعه‌ای باید فضای سرمایه‌گذاری باشد و راهی به جز جذب سرمایه‌گذاری در استان نداریم.

وی یادآور شد: تا امروز مشکلات بیش از 100 واحد صنعتی بررسی شده و اگر برخی از آنها برطرف نمی‌شود، خارج از اختیار استان بوده و ما در حل مشکلات کوتاهی نمی‌کنیم.

استاندار کرمان گفت: بانک‌ها منابع محدودی دارند و این مسأله یکی از ایرادات شبکه‌های بانکی استان‌هاست.

رزم‌حسینی یادآور شد: بسته‌ی اقتصادی دولت در زمینه‌ی خروج از رکود سه‌شنبه هفته رسماً اعلام و از هفته‌ی بعد بتدریج اجرایی می‌شود که مطمئناً مشکلات واحدهای اقتصادی و بانک‌ها برای رسیدن به رشد دو درصد اقتصاد برطرف می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.