پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۹

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 200 درصدی آمار گردشگران خارجی ورودی به کشور خبر…

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 200 درصدی آمار گردشگران خارجی ورودی به کشور خبر داد و گفت: ورود گردشگران خارجی به کشور طی هشت ماه گذشته رشد قابل توجه و چشمگیری داشته است.

به گزارش ایرنا، ˈمسعود سلطانی فرˈ روز چهارشنبه در اجتماع مردم شهرستان سلسله که در الشتر مرکز این شهرستان برگزار شد، افزود: گردشگری یکی از ظرفیت های مهم برای توسعه و ایجاد اشتغال محسوب می شود که توسعه و رونق این صنعت، ظرفیت ها و قابلیت های زیادی برای کشور به ویژه در حوزه اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی از ایران به عنوان یکی از سه کشور مهم در حوزه صنایع دستی در جهان نام برد و اظهار کرد: از 460 رشته صنایع دستی ، 355 رشته آن در کشور ما وجود دارد که می تواند با تامین منابع و ایجاد امکانات زمینه اشتغال به ویژه برای زنان سرپرست خانوار و روستاییان را فراهم کند.

سلطانی فر همچنین با اشاره به مشکل بیکاری موجود در استان لرستان، افزود: سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این استان از طریق جذب سرمایه های بخش خصوصی، یکی از راهکارهای موثر برای اشتغال

زایی و ایجاد فرصت های شغلی مولد دراین استان است.

معاون رییس جمهوری گفت: اعمال تحریم ها و برخی سوء مدیریت ها موجب بروز مشکلاتی در بخش های اقتصادی کشور شده که دولت تدبیر و امید، برنامه ریزی جامعی برای رفع مشکلات و بهبود وضعیت اقتصادی مردم دارد.

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر به شهرستان سلسله، ضمن حضور در گلزار شهدای این شهرستان و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، از برخی جاذبه ها و مناطق تفریحی و گردشگری این شهرستان از جمله منطقه تفریحی، گردشگری کهمان دیدن کرد.

دیدار و گفت وگو با امام جمعه و فرماندار شهرستان سلسله و بررسی مسایل و مشکلات این شهرستان از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به این شهرستان بود.

استان لرستان، امروز و فردا در قالب پنجمین سفر استانی دولت تدبیر و امید، میزبان رییس جمهور و هیات دولت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.