یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد موسوی بعدازظهر یکشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان که در محل شورای سیاستگذاری ائمه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد موسوی بعدازظهر یکشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان که در محل شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان تشکیل شد گفت: تولیدات مرکز صدا و سیمای استان کرمان 6.5 برابر افزایش یافته است.

وی اذعان داشت: در چند سال اخیر 339 فیلم مستند، 14 فیلم سینمایی، 13 سریال و بیش از چهار هزار دقیقه انیمشین در این مرکز تولید شده که بخش قابل توجهی از این تولیدات به چند زبان زنده دنیا ترجمه و از شبکه های برون مرزی در حال بخش است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه در آینده ای نزدیک برنامه های سیمای مرکز کرمان 24 ساعته خواهد شد، افزود: هم اکنون امکان ارسال خبر از دورترین نقاط استان در کوتاهترین زمان ممکن میسر است.

رشد چشمگیری تولید برنامه های معارف و قرآنی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان با اشاره به رشد چشمگیری تولید برنامه های معارف و قرآنی افزود: در ماه های اخیر با اجرای برنامه قرانی چلچراغ استقبال خوبی از این طرح شده که در شهرستان ها نیز این برنامه با محوریت ائمه جمعه اجرا می شود و در هر نقطه از استان که این طرح اجرا شود از آن حمایت می کنیم.

این مسئول از آمادگی صدا و سیمای مرکز کرمان برای پخش مراسم پر شور عزاداری در ماه محرم خبر داد و گفت: تجمعات انبوه، مداحی مناسب و مکان مطلوب از ویژگی های پخش این مراسم است.

حجت الاسلام موسوی از آمادگی برای راه اندازی باشگاه خبرنگاران آزاد در شهرستان های استان کرمان خبر داد و گفت: برخی مشکلات مربوط به نبود امکانات و تجهیزات در شهرستان هاست که باید با همکاری مسئولان برطرف شود.

برگزاری 52 نماز جمعه در کرمان

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمع استان کرمان نیز با بیان اینکه هم اکنون 52 نماز جمعه در استان برگزار می شود، گفت: سال گذشته به 212 مسجد و 17 مصلا از محل اعتبارات اوقاف استان کمک شده است.

حجت الاسلام محمد قاسمی زاده تصریح کرد: از پنج میلیارد تومان اعتبارات اختصاص یافته استانی تنها یک میلیارد تومان جذب شده است.

وی تصریح کرد: با همکاری ائمه جمعه استان کرمان مثلث توسعه فرهنگی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.