پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران،میزان تولید برق کشور از ابتدای امسال تاکنون به 74 هزار و 39.8 گیگاوات ساعت رسیده که این…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران،میزان تولید برق کشور از ابتدای امسال تاکنون به 74 هزار و 39.8 گیگاوات ساعت رسیده که این میزان 7.62 درصد بیش از انرژی تولیدی کشور در زمان مشابه پارسال است.

از مجموع انرژی تولیدی داخل کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون، 69 هزار و 505.2 گیگاوات ساعت به واحدهای حرارتی و چهارهزار و 534.6 گیگاوات ساعت به واحدهای برق‌آبی اختصاص داشته است.

در این مدت، تولید نیروگاه‌های حرارتی درمقایسه با دوره مشابه پارسال 7.5 درصد افزایش و تولید نیروگاه‌های برق‌آبی 9.45 درصد رشد یافته است.

میزان انرژی تامین شده نیز امسال در دوره مورد بررسی 75 هزار و 136 گیگاوات ساعت گزارش شده است که این میزان 7.51 درصد در مقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.

***رشد 12.43 درصدی صادرات برق از کشورمان

کشورمان در دوره مورد بررسی سه‌هزار و 214.9 گیگاوات ساعت برق به کشورهای همسایه صادر کرده است که این میزان 12.43 درصد درمقایسه با زمان مشابه پارسال افزايش نشان می‌دهد.

ایران در مدت مشابه سال گذشته دوهزار و 859.4 گیگاوات ساعت برق به کشورهای همسایه صادر کرده بود.

جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، نخجوان، عراق و افغانستان انرژی مبادله می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.