چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۹ - ۱۱:۱۹
رصد آتش‌ سوزی‌ کالیفرنیا

رصد آتش‌ سوزی‌ کالیفرنیا در حالی با ماهواره GOES-West انجام شده که این آتش سوزی خسارات بسیار زیادی را به بار آورده است….

رصد آتش‌ سوزی‌ کالیفرنیا در حالی با ماهواره GOES-West انجام شده که این آتش سوزی خسارات بسیار زیادی را به بار آورده است. در ادامه با ما همراه شوید.

تصاویر ماهواره‌ای جدیدی از آتش ‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا منتشر شده که حجم زیاد آتش‌سوزی‌ها در این مناطق را نشان می دهد. انتشار تصاویر جدید ماهواره‌ای حاکی از وضعیت نگران کننده آتش سوزی‌های واشنگتن، اورِگِن و کالیفرنیا دارد.

آتش سوزی وسیع این مناطق، آسمان را به رنگ نارنجی درآورده و شهرها را خاکستر باران کرده است. این آتش‌سوزی چندین میلیون هکتار زمین را تخریب کرده و جان چندین نفر را گرفته است.

رصد آتش‌ سوزی‌ کالیفرنیا

این تصاویر متحرک که توسط ماهواره “GOES-West” ثبت شده، توسط دانشگاه ایالتی کلرادو ارائه شده است. در این تصاویر، دوربین‌های مادون قرمز آتش را مشخص می‌کنند و نشان از آن دارد که آتش‌سوزی همچنان در شمال تا جنوب اورِگِن ادامه دارد. رصد آتش‌ سوزی‌ کالیفرنیا

به گفته محققان، آتش‌سوزی‌های شدید امسال در کالیفرنیا نتیجه گرما و خشکی هواست که با تغییرات آب‌وهوا بیشتر می‌شود. هزاران نفر به دلیل این آتش سوزی‌ها خانه‌های خود را ترک کرده و صدها نفر مجبور شده‌اند خود را از نزدیک شدن به آتش نجات دهند.

در این آتش‌سوزی‌ها، حداقل ۲.۵ میلیون هکتار از اراضی کالیفرنیا نابود شده است. در مجموع، تقریبا ۱۳ هزار و ۳۵۰ نفر در این مناطق زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.