سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۹

‌معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل گفت: رصد میزان جمعیت استان به صورت ماهانه ضروری است. به گزارش خبرنگار ایسنا، طاهر شریفی معاون سیاسی،…

‌معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل گفت: رصد میزان جمعیت استان به صورت ماهانه ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، طاهر شریفی معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل از بالا بودن میزان مهاجرت از روستاهای استان به سایر نقاط خبرداد و گفت: علل این روند و تغییرات جمعیتی ناشی از آن باید به طور علمی و پژوهشی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رصد میزان جمعیت استان به صورت ماهانه ضروری است، افزود برای یکسان سازی آمار و اطلاعات جمعیتی جلسه مشترکی با حضور مدیران و کارشناسان دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و ثبت احوال استان تشکیل و روند تغییرات نرخ رشد جمعیت و علل موثر بر آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شریفی با اشاره به نقش اطلاع رسانی در بالابردن سطح آگاهی‌های عمومی و اصلاح نگرش‌ها و باورها خواستار اطلاع رسانی مستمر از نتایج رصد جمعیتی استان شد.

معاون استاندار اردبیل برخی مشکلات دستگاه‌های اجرایی استان در جذب اعتبارات پژوهشی در سال‌های گذشته را یادآور شد و گفت: این موضوع مهم به زودی در نشستی با حضور نمایندگان دستگاه‌های دخیل مطرح خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.