پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۲

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد موجب افزایش قدرت شده و از این طریق پشتوانه امنیت ملی است. به گزارش ایرنا ˈمحسن…

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد موجب افزایش قدرت شده و از این طریق پشتوانه امنیت ملی است.

به گزارش ایرنا ˈمحسن رضاییˈ روز پنجشنبه در نشست شورای اداری بخش زرقان شهرستان شیراز افزود: هم اکنون وضعیت کشور بگونه ای است که بسیاری از مسائل از جمله سیاست، امنیت و فرهنگ به اقتصاد گره خورده اند.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم در عرصه سیاست داخلی و خارجی موفق باشیم و بیکاری و گرانی را در کشور ریشه کن کنیم چاره ای جز اصلاح وضعیت اقتصادی نداریم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: اصلاح فرهنگ نیز ریشه در اقتصاد کشور داشته و با آن ارتباط مستقیم دارد.

وی ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را ˈسال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ نامگذاری نموده اند بدین معنی است که همه ملت باید دوشادوش یکدیگر و در کنار مسوولان به این مهم همت گمارند.

رضایی افزود: امسال دولت 150 هزار میلیارد تومان پول دارد که 80 درصد آن به بودجه های جاری، هشت درصد به پرداخت بدهی اوراق قرضه و فقط 12درصد به بودجه های عمرانی اختصاص یافته است.

وی اظهارداشت: اگر وضع به همین منوال پیش برود در سال آینده میزان بودجه جاری به 90 درصد رسیده و دیگر چیزی برای عمران کشور باقی نخواهد ماند.

رضایی گفت: هم اینک اداره کشور بگونه ای شده که مسوولان در استانها باید برای کوچکترین کاری به تهران سفر کنند.

دبیر تشخیص مصلحت نظام در سفر با زرقان و در ابتدای ورود به این شهر همراه تعدادی از مسوولان محلی و امام جمعه در گلزار شهدای زرقان حضور یافت و با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت. این منطقه 200 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.