رضوانشهر فاقد بیمارستان است/ لزوم تسریع در روند گازرسانی غرب گیلان

به گزارش خبرنگار مهر، محمود شکری عصر پنجشنبه در بازدید از پروژه های عمرانی رضوانشهر از ساخت بیمارستان 32 تختخوابی این شهرستان خبرداد و افزود:  تسریع در روند ساخت این پروژه حیاتی از مطالبات به حق مردم منطقه است.

وی همچنین با بیان اینکه فعالیت های عمرانی منابع مالی مکفی نیاز دارند، اظهارداشت: سال گذشته سقف اعتبارات عمرانی دولت به شدت کاهش پیدا کرد.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات پروژه 32 تختخوابی بیمارستان رضوانشهر 44 میلیارد تومان و مجری ساخت این پروژه وزارت راه و شهرسازی است.

وی در ادامه پیشرفت فیزیکی این بیمارستان را  40 درصد اعلام کرد و افزود: بیمارستان رضوانشهر در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

شکری قدمت ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهری تالش را هفت سال ذکر کرد و اظهارداشت: روند ساخت این پروژه بسیار کند است.

وی همچنین از واگذاری این پروژه به بخش خصوصی خبر داد و افزود: هم اکنون این پروژه  25 درصد پیشرفت کار دارد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی قدمت ساخت مجتمع فرهنگی و هنری رضوانشهر را 14 سال اشاره کرد و گفت: این مجتمع در حال حاضر 80 درصد پیشرفت کار دارد و امسال به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه از اتمام اجرای پل حاجی بیجار ماسال خبر داد و افزود: این پروژه نقش مهمی در توسعه منطقه دارد.

شکری متوسط  آسفالت راه ها در تالش را 10 درصد کمتر از میانگین آسفالت گیلان دانست و بیان داشت: متوسط آسفالت گیلان نیز  11 تا 12 درصد از متوسط کشوری کمتر است.

 وی تصریح کرد: هم اکنون به دلیل کمبود اعتبارات عمرانی پروژه های آسفالت به کندی پیش می رود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی گفت: گیلان تسهیلات بانکی که در سال 1391 برای توسعه گاز رسانی می توانست دریافت کند و در قانون بودجه هم آمده بود به دلائل مختلف از دست داد.

وی افزود: به دلیل اینکه زمان قانون بودجه یک ساله است به رغم پیگیری ها و مکاتبات این مهم منجر به نتیجه نشد.

شکری تاکید کرد: امسال خوشبختانه 14 میلیارد ریال تسهیلات بانکی با هدف توسعه گاز رسانی در استان دریافت شده است.

وی اذعان داشت: در قانون برنامه پنج ساله توسعه، تسریع در روند گازرسانی استانهای شمالی با هدف کاهش هزینه سوخت و حفظ جنگل ها تاکید شده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: با توجه به شرایط آب و هوایی پروژه های عمرانی در گیلان باید با شدت بیشتری در فصول بهار و تابستان اجرا شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*