چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود صفي ياري ظهر امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگي استان كردستان اظهار داشت: حركت در مسير…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود صفي ياري ظهر امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگي استان كردستان اظهار داشت: حركت در مسير قانون و همچنين رعايت جايگاه و منزلت اهل بيت (ع) در عزاداري هاي ايام محرم از سوي اقشار مختلف مردم به ويژه هيئت هاي مذهبي يك امر لازم و ضروري است.

وي ادامه داد: برگزاري جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در استان كردستان مدیریت مراسم و محافل عاشورایی و آسیب زدایی از پیکره عزاداری‌ها بود که پس از اینکه با عنایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و همکاری خوب هیئتی‌ها و ذاکرین اهل بیت (ع) کارهای خوب در این راستا صورت گرفته و جلسات ستاد در موضوعات مناسبتی دیگر هم شکل گرفت.

مدير كل تبليغات اسلامي استان كردستان افزود: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی مصوب شورای انقلاب فرهنگی است و بر اساس ماموریت و تکالیف ابلاغی در استان کردستان هم به شکل جدی فعال است و تاکنون بیش از ۴۰۰ جلسه در شهرهای مختلف استان برگزار شده و مصوبات خوبی هم داشته است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ريزي براي برنامه ها و فعاليت هاي ديني و مذهبي به ويژه در مناسبت هاي خاص در استان كردستان، گفت: ستاد ساماندهی شئون به دنبال مراسم و محافلی است که در آن شان و شخصیت والای امام حسین(ع) به‌عنوان علت مقبیه اسلام حفظ بشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: ستاد ساماندهی شئون دنبال مراسم و مناسبات ملی است که در آن شان عزاداری اهل بیت که سرچشمه فیوضات آسمانی و برکات الهی و معنویات بی شماری است حفظ شود.

حجت‌الاسلام صفی یاری بیان کرد: ستاد ساماندهی شئون به دنبال مدیریت مراسم و محافلی است که در آن قیام عاشورا به‌عنوان جلوه تمام و کامل و عملی امر به معروف و نهی از منکر معرفی کند.

وي با اشاره به لزوم مشاركت و همراهي ادارات و سازمان هاي دولتي در راستاي توجه مناسبت هاي ديني و مذهبي گفت: بدون شك همه ما بايد با رعايت قوانين و مقررات در راستاي توجه به جايگاه و منزلت عزاداري هاي ايام محرم توجه داشته باشيم و اجازه ندهيم كه افراد سودجو در اين زمينه سوء استفاده كنند.

مدير كل تبليغات اسلامي استان كردستان از آمادگي هيئت هاي مذهبي اين استان براي حضور و مشاركت در برنامه ها و مناسبت هاي ملي و ديني خبر داد و گفت: خوشبختانه ميزان مشاركت هيئت هاي مذهبي در استان كردستان قابل تقدير است.

در جريان برگزاري اين جلسه ساير اعضا نيز به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند و از آمادگي لازم براي استقبال از ماه محرم و برنامه هاي پيش بيني شده خبر دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.