رعايت جايگاه و منزلت اهل بيت (ع) در عزاداري هاي ايام محرم ضروري است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود صفي ياري ظهر امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگي استان كردستان اظهار داشت: حركت در مسير قانون و همچنين رعايت جايگاه و منزلت اهل بيت (ع) در عزاداري هاي ايام محرم از سوي اقشار مختلف مردم به ويژه هيئت هاي مذهبي يك امر لازم و ضروري است.

وي ادامه داد: برگزاري جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در استان كردستان مدیریت مراسم و محافل عاشورایی و آسیب زدایی از پیکره عزاداری‌ها بود که پس از اینکه با عنایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و همکاری خوب هیئتی‌ها و ذاکرین اهل بیت (ع) کارهای خوب در این راستا صورت گرفته و جلسات ستاد در موضوعات مناسبتی دیگر هم شکل گرفت.

مدير كل تبليغات اسلامي استان كردستان افزود: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی مصوب شورای انقلاب فرهنگی است و بر اساس ماموریت و تکالیف ابلاغی در استان کردستان هم به شکل جدی فعال است و تاکنون بیش از ۴۰۰ جلسه در شهرهای مختلف استان برگزار شده و مصوبات خوبی هم داشته است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ريزي براي برنامه ها و فعاليت هاي ديني و مذهبي به ويژه در مناسبت هاي خاص در استان كردستان، گفت: ستاد ساماندهی شئون به دنبال مراسم و محافلی است که در آن شان و شخصیت والای امام حسین(ع) به‌عنوان علت مقبیه اسلام حفظ بشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: ستاد ساماندهی شئون دنبال مراسم و مناسبات ملی است که در آن شان عزاداری اهل بیت که سرچشمه فیوضات آسمانی و برکات الهی و معنویات بی شماری است حفظ شود.

حجت‌الاسلام صفی یاری بیان کرد: ستاد ساماندهی شئون به دنبال مدیریت مراسم و محافلی است که در آن قیام عاشورا به‌عنوان جلوه تمام و کامل و عملی امر به معروف و نهی از منکر معرفی کند.

وي با اشاره به لزوم مشاركت و همراهي ادارات و سازمان هاي دولتي در راستاي توجه مناسبت هاي ديني و مذهبي گفت: بدون شك همه ما بايد با رعايت قوانين و مقررات در راستاي توجه به جايگاه و منزلت عزاداري هاي ايام محرم توجه داشته باشيم و اجازه ندهيم كه افراد سودجو در اين زمينه سوء استفاده كنند.

مدير كل تبليغات اسلامي استان كردستان از آمادگي هيئت هاي مذهبي اين استان براي حضور و مشاركت در برنامه ها و مناسبت هاي ملي و ديني خبر داد و گفت: خوشبختانه ميزان مشاركت هيئت هاي مذهبي در استان كردستان قابل تقدير است.

در جريان برگزاري اين جلسه ساير اعضا نيز به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند و از آمادگي لازم براي استقبال از ماه محرم و برنامه هاي پيش بيني شده خبر دادند.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*