یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، جمال ارشدی ظهر یکشنبه در کمیسیون حقوق شهروندی استان كردستان كه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نهادینه کردن…

به گزارش خبرنگار مهر، جمال ارشدی ظهر یکشنبه در کمیسیون حقوق شهروندی استان كردستان كه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نهادینه کردن حقوق شهروندی تنها وظیفه یک دستگاه خاصی نیست و باید تمامی آحاد جامعه و مسئولان در این رابطه نقش موثری را ایفا کنند.

وی افزود: رعایت حقوق شهروندی می‌تواند بستر روحی و روانی آرمی را در جامعه ایجاد کند و همین امر می تواند اعتماد را در بین آحاد مختلف جامعه فراهم کند.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان بیان کرد: در حال حاضر موانعی در راستای رعایت حقوق شهروندان وجود دارد که باید در کمترین زمان ممکن این موانع تسهیل شود تا بستر جامعه مناسب شود.

ارشدی یادآور شد: رعایت حقوق شهروندی نیازمند شناخت کامل قوانین و مقرارات است و از این دستگاه های متولی باید آموزش های لازم را به شهروندان بدهند.

وی ادامه داد: در کنار آموزش شهروندان جامعه نیز موظف است هم از حیث قضایی و هم از حیث حقوقی بدون توجه به نژاد، ملیت و مذهب افراد ساکن در جامعه از پایمال شدن حقوق آنها در جامعه جلوگیری کند.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: هدف از برگزاری این جلسه مشخص کردن حقوق و وظایف ادارات و سازمان ها در ارتباط با حقوق شهروندی است و فرهنگ سازی حقوق شهروندی و نهادینه کردن حقوق شهروندی در جامعه ضروری است.

ارشدی اظهار داشت: نگرش ها و روش ها در زمینه حقوق شهروندی در جامعه باید تغییر کند و هنجارها، قوانین و مقررات در جامعه باید توسط ادارات عملیاتی شود.

در ادامه این جلسه کارشناس حقوق شهروندی استانداری کردستان افزود: بهره گیری از شیوه های مناسب در راستای حفظ حرمت و کرامت افراد جامعه ضروری است.

امید محمدی بیان کرد: برقراری امنیت مهمترین وظیفه حاکمیت است  و دولت موظف است امنیت فردی، اجتماعی، مادی، معنوی، محلی و منطقه ای آحاد جامعه را فراهم کند.

وی یادآور شد: وظیفه اصلی کمیته حقوق شهروندی صیانت از حقوق عمومی و شهروندی است و افزایش سرمایه اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی در این کمیته مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناس حقوق شهروندی استانداری کردستان گفت: کاهش آسیب‌های اخلاقی، ارتقای امنیت اجتماعی، کاهش مطلوب اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان ها، تقویت همبستگی و انضباط اجتماعی از جمله حقوق شهروندی افراد جامعه است.

وي در پايان سخنان خود در اين نشست از كليه اارات و سازمان هاي دولتي استان خواست كه در خصوص توجه به مصوبات اين جلسه و همچنين همكاري بهتر در اين بخش مشاركت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.