جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش ایرنا، ˈسعید عبدالحسینیˈ روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر عامل جدید سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) اظهار داشت:…

به گزارش ایرنا، ˈسعید عبدالحسینیˈ روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر عامل جدید سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) اظهار داشت: آستان قدس رضوی در سالهای پس از پیروزی انقلاب با تکیه بر توان متخصصان داخلی، صحن ها و رواق های بی نظیری را در حرم مطهر رضوی احداث کرده است.

وی بیان کرد: به اذعان بسیاری از بازدیدکنندگان و متخصصین خارجی اجرای چنین ابنیه ای در حرم رضوی مایه افتخار و مباهات و به عنوان الگوی مناسب جهانی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به علاقه و ارادت پدیدآورندگان ابنیه و اماکن متبرکه رضوی اظهار داشت: هنر معماری اسلامی و ایرانی، جلوه های آرامش بخش معنوی حرم مطهر رضوی را خلق نموده و آثاری فاخر،گرانسنگ و ماندگار را برای آیندگان به یادگار گذاشته است.

وی گفت: زحمات بسیاری کشیده شده و جای کار بسیار هم وجود دارد، زیرا آستان قدس رضوی به عنوان پرچمدار جهان اسلام ظرفیت بی بدیل حضور سالانه بیش از 25 میلیون شیعه و دوستدار اهل بیت(ع) از سراسر جهان را داراست لذا باید مجدانه در این مسیر تلاش کرد.

وی گفت: تولیت عظمای آستان قدس رضوی همواره به فراهم آوردن شرایط مناسب برای ارائه بهترین خدمات به زائران امام رضا(ع) تاکید دارند و خدمت رسانی به زائر اولویت اصلی و مهم آستان قدس رضوی است.

وی ادامه داد: همه برنامه ریزی های اقتصادی و فرهنگی در این آستان مقدس حول همین محور است و وظیفه ما مجریان ارائه بهترین خدمات برای رسیدن به این مهم است.

وی بیان کرد: با آینده نگری و دوراندیشی آیت الله واعظ طبسی، امروز بیش از یک میلیون متر مربع فضای عبادی و زیارتی در حرم مطهر رضوی ایجاد شده است.

او افزود: تعداد زائران بارگاه منور رضوی همواره رو به گسترش است و باید بر اساس شاخص های علمی و فرهنگی تعریف شده در سند چشم انداز آستان قدس رضوی در این خصوص تمهیدات ویژه برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به زائران اندیشیده شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر شاخص کیفیت به عنوان اولویت اول در ساخت و سازهای حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: حداکثر سرعتی که با بهترین کیفیت می توان انجام داد، در توسعه اماکن متبرکه مدنظر آستان قدس رضوی است.

در پایان این مراسم ˈحسین اسماعیلیˈ به عنوان مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) منصوب و از خدمات ˈامیرعباس مومنیˈ؛ مدیرعامل سابق قدردانی شد.

7489/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.