جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان قرار داریم و باید بیشترین استفاده را از این ایام ببریم.

وی با تاکید بر لزوم توجه و تدبر در قرآن تصریح کرد: آشنایی با قرآن و تفکر در آموزه‌های قرآن در این ماه بیش از هر زمان دیگری توصیه شده است و همه باید تلاش کنیم تا در ماه بهار قرآن استفاده بیشتری از برکات این کتاب الهی ببریم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به برپایی محافل انس با قرآن کریم در نقاط مختلف استان بوشهر و ایران اسلامی طی ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: نباید تنها به خواندن قرآن توجه کنیم و باید در معنا و مفهوم قرآن نیز تدبر کنیم و به ان عمل کنیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در جامعه باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد، رعایت عفاف و حجاب در جامعه است که این موضوع باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی در مقابل جنایات صهیونیست‌ها

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه رعایت نکردن عفاف و حجاب عامل بسیاری از طلاق‌ها در جامعه است، خاطرنشان ساخت: همه مسئولان ذی‌ربط باید در این زمینه پیش قدم شوند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه به تحرکات رژیم صهیونیستی بر علیه مردم بی دفاع فلسطین اشاره کرد و ادامه داد: برخی کشورهای مسلمان نیز در مقابل این اقدامات وحشیانه سکوت اختیار کرده‌اند که این موضوع جای سوال دارد.

وی با انتقاد از سکوت جوامع بین‌المللی در مقابل حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تاکید کرد: حل و فصل بحران غزه و جلوگیری از کشتار مردم بی‌دفاع این منطقه باید هر چه سریع‌تر صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام، افزود: برای مقابله با دشمنان باید با تکیه بر تقوا و حفظ اتحاد و انسجام خود، دشمنان را ناکام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.