پنجشنبه، ۲۸ تیر ۹۷ - ۱۱:۴۲
رفتارهای بد

رفتارهای خوب و رفتارهای بد بهترین شاخصه برای تفکیک افراد در هر جامعه ای خواهد بود اگر چه هر فردی دلش می‌خواهد جذاب و…

رفتارهای خوب و رفتارهای بد بهترین شاخصه برای تفکیک افراد در هر جامعه ای خواهد بود اگر چه هر فردی دلش می‌خواهد جذاب و مهربان به نظر برسد اما گاهی چند عادت و رفتار اشتباه که اتفاقا خودتان نیز که از آن بی خبر هستید، محبوبیت و جذابیت را از شما خواهد گرفت و بدتر از همه شما را از چشم‌ ها اطرافیانتان می اندازد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

همیشه نیمه‌ ی خالی لیوان را می‌بینید : بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می‌کنید، سعی کنید دیدگاه‌تان را عوض کنید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی دوست باشد که به جای لذت بردن از جنبه‌های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه‌های منفی است.

مودب نیستید : اگر فردی هستید که با رفتارها و سخنان بی‌ ادبانه یا گستاخانه دوستان‌ خود را در جمع خجالت زده می‌کنید، همین حالا این عادت را کنار بگذارید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد اطراف چنین آدمی باشد. همیشه اوقاتی پیش می‌آید که با کسی موافق نیستید یا شاهد صحنه‌ای هستید که برایتان خوشایند نیست، ولی این دلیل نمی‌شود به خاطر آن قشقرق به راه بیندازید، چون در این صورت مردم فقط رفتار ناخوشایند شما را می‌بینند و نمی‌توانند اشکال کار را از دیدگاه شما ببینند.

رفتارهای بد

علاقه ای به کمک ندارید : آیا وقتی دوستانتان به کمک شما احتیاج دارند آماده‌ ی کمک به آن ها هستید یا از آن آدم‌هایی هستید که تا دوستی برای درخواست کمک‌ یا راهنمایی به شما زنگ می‌زند، گوشی‌ تان گم می‌شود و شارژ تمام می‌کند و…؟ اگر آدمی هستید که نمی‌توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه‌ ضعف برای شماست. همچنین اگر کسی هستید که دائم از این و آن کمک می‌خواهید، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستید، این هم یک نقطه‌ ضعف دیگر است که هیچ‌ کس نمی‌خواهد در دوستش وجود داشته باشد.

رئیس بازی در می‌آورید : در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه‌ی تصمیم‌ها را می‌گیرید، احساس می‌کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می‌کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.

صداقت در گفتار و کردار شما کمرنگ است : وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می‌شود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ هایی که به ذهن می‌رسد صداقت است. اغلب افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، معمولا صادق نیستند، درباره‌ی همه چیز دروغ می‌بافند: از کوچک‌ترین سؤالی که از آن ها پرسیده می‌شود گرفته تا احساس‌شان درباره‌ی مسائل مختلف. یادتان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است.

رفتارهای بد

بر زیبایی ظاهری تمرکز می‌کنید و باطن را نمی‌بینید : زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشأ می‌گیرد. ظاهر فیزیکی شما مهم‌ ترین ویژگی شما نیست. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می‌کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه و سعی کنید عمق وجودتان را ببینید. آدمی که در پس سیمای بیرونی شما وجود دارد ممکن است به آن زیبایی که فکر می‌کنید نباشد ، پس ظاهربینی را کنار بگذارید و سعی کنید طرز تفکرتان را عوض کنید.

نسبت به دوستانتان بد بین هستید : افراد ناخوشایند معمولا با دوستان‌شان در جدال‌ هستند. به جای اینکه با دوستان‌تان همراه شوید و به آن ها اهمیت بدهید، دائم به آنها پشت می‌کنید و از پشت به آن ها خنجر می‌زنید. اگر می‌خواهید جذاب به نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن‌تان نیستند و طرف شما هستند.

سعی کردن برای در کانون توجه قرار داشتن : اگر این موضوع همیشه برایتان دغدغه باشد که چرا دیگران آن‌طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی‌دهند و به آن اندازه‌ای که توقع دارید به شما توجه نمی‌کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستید. مثلا وقتی دو تا از دوستان‌تان بدون شما بیرون می‌روند، برای آنها واقعا مسئله‌ی مهمی نیست، ولی برای شما هست. با این موضوع کنار بیایید، آن ها هنوز دوستان شما هستند، اما زندگی آنها وقتی شما در کنارشان نیستید هم جریان دارد‌.

رفتارهای بد

همیشه در حال رقابت هستید : آیا آدمی هستید که احساس می‌کند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است شما فرد جذابی نیستید. باید بیشتر به دوستان‌تان اهمیت بدهید و برای موفقیت‌های آنها خوشحال باشید. مثلا اگر دوست‌تان بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و ۱۰ پله از نردبان بالا رفت، شما نباید بگویید: «همه‌اش همین؟ من می‌تونم ۳۰ پله بالا برم.» به جای آن او را تشویق کنید و بگویید : «عالیه، بهت افتخار می‌کنم.»

فقط به فکر خودتان هستید : خیلی‌ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می‌کنند، فقط راجع به خودشان حرف می‌زنند و اهمیتی نمی‌دهند که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت فکر می‌کنید خودتان تنها آدمی هستید که اهمیت دارد. اگر این ویژگی‌‌ها در شما وجود دارد، وقتش است خودتان را تغییر دهید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی که فقط به فکر خودش است دوست باشد.

[highlight]منبع[/highlight]  lifehack

6 دیدگاه برای “این رفتارهای بد شما را از چشم اطرافیانتان خواهند انداخت”

 1. شقايق گفت:

  کسی که مودب نیست تو نوشته شما به کسی میگن که دائم در حال تحقیر و تیکه انداختنه
  خیلی بده

 2. زري گفت:

  محل کار من همه رییسن
  خیلی رو اعصابه

 3. رها گفت:

  ادب که داشته باشی همه چی درسته

 4. كاشاني گفت:

  خیلی خوب بود
  ممنون

 5. Reza گفت:

  الان تمام محیط های کارهمین مشکلات هست

 6. مهلا گفت:

  رقابت تو همه چی هست
  حتی زندگی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.