بخار شیشه خودرو
رفع بخار شیشه خودرو

رفع بخار شیشه خودرو با راهکاری ساده و سریع و آسان ؟

رفع بخار شیشه خودرو با راهکاری ساده و سریع  امکان پذیر خواهد بود اگر چه شاید از نظر برخی پاسخ به این سوال بسیار ساده است و اولین راه حل هم همان استفاده از یک پارچه خشک است اما باید گفت روش بهتری و کارآمد تری هم وجود دارد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

همانطور که می دانید رانندگی با  شیشه بخار گرفته کار بسیار خطرناکی است . اگر در اتومبیل خود تنها باشید و شیشه خودرو شما بخار گرفته باشد پاک کردن شیشه هم موجب پرت شدن حواس شما از رانندگی شده و ممکن است باعث بروز تصادف شود . البته پاک کردن شیشه با پارچه خشک هم چندان تاثیری ندارد چون خیلی زود دوباره بخار روی شیشه ها آمده و دید را مختل می کند .

چگونه می توانید بخار شیشه خودرو را بصورت سریع رفع کنید

بهترین و ساده ترین روش برای رفع بخار شیشه خودرو این است که یکی از شیشه‌ ها را پایین بکشید . در این صورت  هوای خشک از بیرون وارد خودرو شما شده و سپس گرم می شود ، حالا می تواند بصورت کامل رطوبت داخل  را به خود جذب کند. تنها کافیست شیشه خودرو را به اندازه بسیار کمی پایین بیاورید .

 • رفع بخار شیشه ماشین در تابستان و شهرهای بارانی :
کولر خودرو را روشن کنید و گردش هوای را بر روی هوای داخل خودرو قرار دهید و البته شیشه های خودرو را بالا بکشید . خواهید دید که در کمتر از 1 دقیقه بخار داخل خودرو توسط دمنده کولر جذب و دیگر هیچ خبری از بخار بر روی شیشه های ماشین دیده نمی شوید.

اما روش مناسب دیگر هم خاموش کردن سیستم گردش هوای داخلی اتومبیل است .اگر شیشه خودرو بخار کرده به این معناست که  هوای خارج خودرو بسیار سرد است و بخار آب زیادی ندارد . به همین دلیل اگر سیستم گردش هوای داخلی را خاموش کنید هوای بیشتری از خارج به داخل خواهد آمد تا در رفع بخار شیشه خودروتان به شما کمک کند.

چگونه می توانید بخار شیشه خودرو را بصورت سریع رفع کنید

روشن کردن سیستم تهویه هوای خودرو هم  راه بسیار موثری برای رفع بخار شیشه خودرو است . تهویه هوا باعث می شود که هوای داخل خودرو زودتر خشک شده و بخار ها از روی شیشه ها زدوده شوند .

 • رفع بخار شیشه ماشین در زمستان :
کولر خودرو را روشن کنید ، چون در زمستان هوا سرد است درجه تنظیم بخاری رو روی گرما قرار دهید که باد سرد وارد ماشین نشود و البته باید گردش هوای را نیز بر روی هوای داخل خودرو قرار دهید . شیشه های خودرو را بالا بکشید و خواهید دید که در کمتر از 1 دقیقه بخار داخل خودرو توسط دمنده کولر جذب و دیگر هیچ خبری از بخار بر روی شیشه های ماشین دیده نمی شوید.

 

چگونه می توانید بخار شیشه خودرو را بصورت سریع رفع کنید

روش دیگر این است که بخاری اتومبیل را روشن کنید.  میزان درجه آن را در زیاد ترین حالت خود قرار دهید . هوای گرمی که از خروجی بخاری خارج می شود آب و رطوبت زیادی را به خود حذب می کند که خیلی زود می توانید اثر آن را روی شیشه اتومبیل خود مشاهده کنید .

منبع : autoexpress

10 دیدگاه

 1. تکراری بود همه راهکارا

 2. سپاس.خیلی مفید بود

 3. راحت ترین راهکار اینه که شیشه هارو یکم بکشید پایین که هوا جریان پیدا کنه

 4. خیلی مفید بود.مختصر و مفید

 5. حتما از این روشها استفاده خواهم کرد

 6. جالب بود خیلیاشو نمیدونستم و یاد گرفتم

 7. این چیزارو باید هر راننده ای بدونه.مرسی

 8. ممنون از مطالب مفید جالب و خوندنی سایتتون خسته نباشید دوستان

 9. یاداوری خوبی بود.همه راننده ها باید این مسایل رو بدونن

 10. یه راهکار دیگه اینکه قبل از حرکت کمی مایع ظرف شویی روی یه پارچه خشک بریزید و به شیشه ها بمالید / تا دوسه ساعت خوب جواب میده

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*