شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۸

امامعلی یگان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: بعدازظهر امروز با همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران…

امامعلی یگان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: بعدازظهر امروز با همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و با همکاری پلیس امنیت حدود 16 هزار و 909 متر مربع اراضی تصرف شده در پارک های ملی خجیر و سرخه حصار و نزدیک به هزار متر مربع  از اراضی تصرف شده در منطقه حفاظت شده جاجرود رفع تصرف شد.

به گفته وی،  تصرف در این اراضی به صورت فنس کشی ، دیوار کشی، احداث بنا، نهال کاری و احداث چاه غیر مجاز بود که تمام این ساخت و سازها قلع و قمع و اراضی ملی به حالت اولیه برگردانده شدند.

سرپرست پارک های ملی خجیر و سرخه حصار با بیان اینکه از سال 1386 پرونده تصرف این اراضی در حال بررسی است و پیگیری از سوی محیط زیست است تا اینکه اخیرا دادسرای ناحیه سه ونک ویژه مبارزه با زمین خواری حکم رفع تصرف از این اراضی را صادر کرد.

یگان زاده اظهار داشت: علت طول کشیدن این پرونده در طی مدت شش سال طی مراحل قانونی بوده و امیدواریم سایر پرونده های زمین خواری که در این اراضی ملی استان تهران وجود دارد با همکاری قوه قضائیه با سرعت بیشتری پیگیری و رفع تصرف شوند.

وی افزود: متصرفان در پارک های ملی مذکور افراد بخش خصوصی و از افراد حقیقی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.