شنبه، ۲۴ خرداد ۹۹ - ۱۰:۴۷
رفع چروک های صورت

رفع چروک های صورت و همچنین گردن درد با آموزش روش صحیح خوابیدن در موقعیت مناسب نیز امکان پذیر است. در ادامه این…

رفع چروک های صورت و همچنین گردن درد با آموزش روش صحیح خوابیدن در موقعیت مناسب نیز امکان پذیر است. در ادامه این روش ها را آموزش خواهیم داد. با ما همراه شوید.

شما می توانید از همین امشب برای رفع چروک های صورت و گردن درد اقدام کنید. یکی از دلایل چروک که شاید کمتر انتظارش را دارید و ممکن است به ذهنتان خطور نکند حالت یا وضعیت خوابیدن شماست. اگر به پهلو یا به شکم بخوابید، صورت شما به بالش فشار داده می شود و منجر به تا شدن پوست و بروز چین های عمودی می شود.

از آنجا که همه ما یک سوم از دوران عمر خود را در خواب به سر می بریم، این خطوط خواب به طور مکرر تقویت می شوند و به مرور زمان روی پوست نقش می بندند؛ درست مثل چین خوردگی روی کفش های چرمی. بهترین راه برای پیشگیری از بروز این چروک ها این است که به پشت بخوابیم.

به خودتان یاد بدهید که به پشت بخوابید

یکی از روش های ساده و البته رایگان برای آموزش خوابیدن به پشت این است که از یک حوله لول شده زیر گردن خود استفاده کنید.

گذاشتن حوله به جای بالش احتمال فشرده شدن صورت به پارچه خشک پنبه ای یا کتان را به حداقل می رساند. علاوه بر این، می تواند چروک های سینه را که در اثر خوابیدن به پهلو شکل گرفته اند صاف کند.

رفع چروک های صورت

روش حوله پیچ

حوله را کاملا پهن کنید و همه چین و چروک ها و برجستگی های آن را کاملا صاف کنید.
حوله را از وسط تا کنید؛ یعنی پهلوی کوتاه تر به پهلوی کوتاه دیگر.
حالا قسمت کوتاه تر را بگیرید و محکم شروع به لول یا رول کردن حوله کنید.
از کش مو یا نخ استفاده کنید و قسمت انتهایی آن را ببندید تا در اواسط نیمه شب لول حوله باز نشود.
بالش خود را بردارید و حوله لول شده را جایی بگذارید که قرار است گردنتان در آن قسمت قرار بگیرد.
به پشت دراز بکشید تا حوله از گردن شما محافظت کند.
اگر حوله راحت نیست، می توانید این کار را با یک حوله کوچک تر یا بزرگ تر امتحان کنید یا با قرار دادن یک بالش کم ارتفاع در زیر سرتان این کار را انجام دهید. حوله در زیر سر شما باید محکم و نرم باشد و به پایین سرتان فشار بیاورد.

رفع چروک های صورت

برای آنهایی که موهای فر طبیعی دارند یا رشته های موی آنها حساس است، حوله هایی که پارچه زبر دارند باید حداقل تماس را با موهای آنها داشته باشد زیرا حوله باید فقط زیر گردن آنها قرار بگیرد. اگر نگران هستید، می توانید شب ها با سرپوش بخوابید تا از ژولیده شدن موهای شما نیز جلوگیری کند.

رفع چروک های صورت

مزیت دیگر خوابیدن با حوله رول شده زیر گردن چیست؟ کاهش خطر گردن درد. با این نوع بالش در واقع از گردن خود در طول شب مراقبت می کنید. هر چه حوله محکم تر پیچیده شود، سفت تر خواهد بود و شبیه همان تاثیرات آرامش بخش رولرهای فومی را خواهد داشت منتها بدون درد.

اگر سر شما شب ها ثابت روی حوله نمی ماند یا با وجود استفاده از باند و نخ رول حوله باز می شود می توانید از روبالشی های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید.

[highlight]منبع: healthline[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *