سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی اصغر هادی زاده، سرپرست انجمن دو ومیدانی جانبازان و معلولان، با اعلام این خبر گفت: در دومین…

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی اصغر هادی زاده، سرپرست انجمن دو ومیدانی جانبازان و معلولان، با اعلام این خبر گفت: در دومین دوره مسابقات باشگاهی، برای اولین بار ناظر کمیته بین المللی پارالمپیک حضور خواهد داشت و رقابتها با نظارت آقای محمد مروان غالی، نماینده تونسی IPC برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در این مسابقات 196 دو و میدانی کار از 23 استان کشور شرکت کردند که از میان این ورزشکاران 45 نفر از بانوان نیز حضور دارند، ضمن اینکه در این مسابقات کلیه افراد دارای معلولیت اعم از معلولین جسمی، حرکتی و نابینایان و کم بینایان حضور دارند.

سرپرست انجمن دو و میدانی خاطر نشان کرد: در این مسابقات بسیاری از پیش بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای اولین بار است که صورت می‌گیرد، به عنوان مثال پیش از شروع مسابقات کلیه برنامه های مسابقات و  استارت لیست‌ها در وبلاگ انجمن دو و میدانی و سایت فدراسیون بارگذاری شده و شرکت کنندگان می‌توانند ضمن آگاهی از ساعت مسابقه، رقبای خود را نیز بشناسند.

هادی زاده تصریح کرد: این مسابقات از ابتدا تا انتها کاملا منطبق بر شرایط مسابقات جهانی و آخرین استانداردها تدارک دیده شده است و برگزاری این مسابقات تجربه بسیار خوبی برای ما خواهد بود.

وی افزود: پیش از برگزاری مسابقات حد نصاب‌های مورد نظر انجمن به اطلاع هیات‌های استانی رسیده است و نفراتی که در مسابقات شرکت می‌کنند، آمادگی‌های لازم را دارند، البته در خصوص ورودی های مسابقات پاراآسیایی باید گفت که طبق اعلام IPC حداکثر سهمیه ورودی هر کشور در قسمت آقایان 50 و در قسمت بانوان 30 نفر است و ورزشکاران بر اساس رنکینگ نهایی و رکوردهای کسب شده ، سهمیه ورودی را دریافت خواهند کرد.

سرپرست انجمن دو ومیدانی اعلام کرد: برای اعزام مسابقات پاراآسیایی، رکوردها و حد نصاب‌های مشخصی در نظر گرفته شده و پس از برگزاری مسابقات باشگاهی، از منتخبین برای حضور در اردوهای رقابتهای پاراآسیایی کره جنوبی دعوت به عمل خواهد آمد.

دومین دوره مسابقات باشگاهی دو و میدانی، تخصصی مواد پرتابی، با حضور 196 دو ومیدانی کار از 23 استان کشور و با نظارت نماینده IPC طی روزهای سوم و چهارم خرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برپا خواهد بود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.