یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های فرهنگی امدادی رفاقت مهر از صبح امروز با حضور بیش از 100 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر…

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های فرهنگی امدادی رفاقت مهر از صبح امروز با حضور بیش از 100 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در حاشیه برپایی این رقابت‌ها روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در رشته حمل مصدوم، چادرزنی و همچنین موضوعات قرآنی شامل حفظ، مفاهیم و قرائت و همچنین زبان انگلیسی، امداد و کمک‌های اولیه با هم به رقابت می‌پردازند.

رسول راشکی هدف از برگزاری این رقابت‌ها را آشنایی جوانان و نوجوانان با حوزه‌های امدادی و بشر دوستانه بیان کرد و یادآور شد: مسابقات رفاقت مهر بسترساز اتحاد و همدلی در بین اعضای جوان، پرورش روحیه تعاون و کار گروهی در میان آن‌ها، شناخت، رشد و پرورش استعداد های بالقوه آنان، ارتقاء میزان مسئولیت پذیری و معرفی خدمات داوطلبانه به اعضای واحدهای جوانان است.

وی بیان کرد: مسابقات رفاقت مهر یکی از فعالیت‌های تربیتی و آموزشی است که به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، علمی، امدادی و افزایش سطح آگاهی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر از طریق ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم با هدایت و نظارت جمعیت هلال احمر برنامه‌ریزی و اجرا می شود.

وی اظهار داشت: در این رقابت‌ها که به مدت دو روز و با حضور بیش از 100 عضو جمعیت هلال احمر در رده‌های جوانان، دانشجویی، روستایی و طلاب ادامه دارد.

وی بیان داشت: رقابت‌‌های فرهنگی امدادی رفاقت مهر در دو مرحله خواهران و برادران برگزار می‌شود و نفر نخست این رقابت‌ها به مسابقات  کشوری اعزام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.