سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۳۷

پلیس فتای استان سمنان نسبت به کلاهبرداری از کاربران در سایت‌های اینترنتی تحت عنوان رمالی، به خانواده‌ها هشدار داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

پلیس فتای استان سمنان نسبت به کلاهبرداری از کاربران در سایت‌های اینترنتی تحت عنوان رمالی، به خانواده‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سمنان، در این اطلاعیه مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، آمده که رمالان اینترنتی با درج مطالبی چون حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسایل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در سایت خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی می‌کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده که رمالان اینترنتی اغلب در سایت‌های خود اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند به طوری که با ارائه شماره حساب، از کاربران می‌خواهند که پول به حسابشان واریز کنند.

کارشناسان پلیس فتا در این اطلاعیه توصیه کرد: افراد و خانواده‌ها هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکرده و با فرهنگ‌سازی، تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند.

پلیس فتای استان سمنان همچنین اعلام کرد درصورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر، نظیر کلاهبرداری های اینترنتی، جعل عنوان، وب سایت های جعلی و سایت هایی با محتوای مجرمانه و مغایر با شئونات اسلامی، مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت Cyberpolice.ir بخش تماس با ما یا به رایانامه semnan-fata@police.ir ارسال کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.