یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۰

سید عباس دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طی مراسمی با حضور محمد رضا گودرزی از منتقدان برجسته کشور، جمعی از…

سید عباس دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طی مراسمی با حضور محمد رضا گودرزی از منتقدان برجسته کشور، جمعی از نویسندگان، هنرمندان و منتقدان، رمان “ایوار” به نویسندگی “محمد اسماعیل حاجی علیان” که از سوی حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر سازمان تبلیغات اسلامی به زیور طبع آراسته شده 22 مهر ماه جاری مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.  

وی افزود: رمان “ایوار” که اقتباسی است بر حقیقت به زیر کشیدن مجسمه محمد رضا پهلوی در هشتم بهمن 1357 در سمنان توسط “محمد اسماعیل حاجی علیان”  به نگارش درآمده است.

رئیس حوزه هنری استان سمنان تصریح کرد: محوریت حادثه های انقلابی استان همین حادثه بوده که در این رمان بدان پرداخته شده و همچنین به فعالیت های انقلابی در شهرستان های مهدیشهر و شاهرود نیز می پردازد.

دانایی با یادآوری اینکه جلسه نقد و بررسی رمان “ایوار” از سوی فرهنگسرای گلستان تهران ساعت 17:30 روز سه شنبه 22 مهر ماه جاری در محل فرهنگسرای گلستان تهران برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: طی مراسمی در روز ششم مهر ماه جاری نیز با حضور جمعی از نویسندگان و هنرمندان، رمان “ایوار” در سمنان رونمایی شد.

وی افزود: مجموعه داستان کوتاه “قربونی”، رمان “سمفونی بابونه های سرخ”، داستان “آب مسموم است”، مجموعه داستان کوتاه “آدمک چوبی سوت بلبلی” و کتاب پژوهشی “داستان های عامیانه استان سمنان” از آثار منتشر شده به قلم محمد اسماعیل حاجی علیان است.

رئیس حوزه هنری استان سمنان خاطرنشان کرد: همچنین رمان “چهار زن”، مجموعه داستان “اگه زنش بشم می تونم شمر رو بغل کنم”، مجموعه داستان طنز “سی و یک روز و پنچ انگشت”، رمان “مقام گورخانه” و دفتر دوم کتاب پژوهشی داستان های عامیانه استان سمنان با عنوان “متل ها و ترانه ها” از دیگر آثار این نویسنده موفق استان است که در آینده منتشر خواهد شد.

دانایی افزود: رمان “ایوار” که در ششمین جشنواره سراسری داستان و رمان انقلاب مورد تقدیر قرار گرفته، در 192 صفحه با تیراژ یک هزار و 100 نسخه در قطع رقعی و با قیمت 15 هزار تومان از سوی حوزه هنری استان سمنان منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

واقعه غدیر خم در شاهرود بازسازی می شود

 رئیس حوزههنری شهرستان شاهرود نیز از بازسازی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم همزمان با عید سعید غدیر خم در این شهرستان خبر داد و گفت: واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم توسط ستاد بازسازی واقعه غدیر خم و با همکاری این نهاد در محل گلزار شهدای گمنام شاهرود با شرکت 200 نفر از هنرمندان این شهرستان اجرا می شود.

سید محمد رضا طبسی افزود: بازسازی سه کاروان شام، عراق و یمن به همراه شتران که به محل غدیر وارد و اجتماع کردند در این بازسازی انجام خواهد شد و برکه غدیر خم، خطبه حضرت رسول اکرم (ص) و عکس العمل منافقین و مسلمانان از بخش های بازسازی واقعه غدیر در شاهرود است.

وی در خاتمه تصریح کرد:  این برنامه ساعت 14:30 روز دوشنبه 21 مهر ماه و همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.