پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۳

پژوهشی که به تازگی انجام شده است بیانگر این است که  از هر پنج شخصی که در انگلیس تحت عمل جراحی زیبایی شکم…

Surgical Treatment رموز طلایی خطرات جراحی  زیبایی شکم

پژوهشی که به تازگی انجام شده است بیانگر این است که  از هر پنج شخصی که در انگلیس تحت عمل جراحی زیبایی شکم قرار گرفته اند یک شخص با خطر عفونت شدید مواجه شده است. جراحی برداشتن پوست و چربی اضافی شکم می تواند بزخم ها را دیر ترمیم دهد و همین عامل سبب بوجود آمدن عفونت می شود

این مطالعه که به تازگی انجام شده است همچنین نشان می دهد که هر چقدر بیمار چاق تر باشد عوارض جراحی بدتر خواهد بود. در این مطالعه محققان دانشگاه تگزاس در آمریکا خطرات جراحی زیبایی شکم را در افرادی که وزن زیادی از دست داده بودند، بررسی کردند. هزاران انگلیسی هر سال عمل جراحی زیبایی شکم انجام می دهند. در جریان این عمل جراحی پوست و چربی اضافی شکم برداشته می شود و عضلات در موقعیت جدیدی قرار داده می شوند.

محققان در این مطالعه با بررسی ۴۵۰ مورد از افرادی که پس از کاهش وزن تحت عمل جراحی صاف کردن شکم قرار گرفته بودند متوجه شدند که ۲۰ درصد این افراد دچار عارضه شدند و در این میان احتمال ابتلا به عارضه بعد از جراحی در افرادی که وزن بیشتری را از دست داده بودند دو برابر بیشتر بود. ترمیم ضعیف زخم ها، ابتلا به عفونت و باز شدن زخم از عوارضی هستتد که در میان افرادی که بیشترین میزان وزن را کاهش داده بودند به اندازه قابل توجهی مشاهده شد.

گمان می رود که علت افزایش خطر زیاد این عوارض به دلیل کمبود مواد مغذی و تغییرات در پوست باشد.

منبع- دکترمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *