پنجشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۴ - ۱۱:۴۹

به گزارش میهن پست – لندرور (Land Rover) شرکت خودروسازی بریتانیایی است، که به جهت ساخت خودروهای چهارچرخ محرک، مشهور می‌باشد.شرکت لندرور هم‌اکنون…

به گزارش میهن پست – لندرور (Land Rover) شرکت خودروسازی بریتانیایی است، که به جهت ساخت خودروهای چهارچرخ محرک، مشهور می‌باشد.شرکت لندرور هم‌اکنون زیرمجموعه‌ای از گروه جگوار لندرور به‌شمار می‌آید و از سال ۲۰۰۸ متعلق به کمپانی هندی تاتا موتورز می‌باشد، که خود شرکت تابعه‌ای از گروه تاتا محسوب می‌شود.ریشه‌های تاسیس این شرکت به سال ۱۹۴۸ باز می‌گردد، که موریس فردیناند ویلکس؛ رییس هیئت مدیره وقت گروه روور با هدف تولید خودروهای چهارچرخ محرک، اقدام به طراحی و راه‌اندازی خط تولید لندرور نمود.

رنجروور پیک‌آپ اِستارتِک تیون

رنجروور پیک‌آپ اِستارتِک تیون

اِستارتِک (Startech) تیونر نام‌آشنای آلمانی که تمرکز خاصی روی محصولات لندروور، رنجروور و جاگوار دارد، در جدیدترین ماجراجویی خود به سراغ یک لندروور با فاصله محوری بلند (Long-Wheelbase) رفته و یک پیک‌آپ از دل آن بیرون آورده است!

Startech Pickup Range-Rover

Startech Pickup Range-Rover

برای خلق این پیک‌آپ منحصربه‌فرد، اِستارتِک کابین را از انتهای صندلی‌های ردیف عقب جداسازی کرده و فضای باقیمانده را به‌صورت مجزا درآورده است. اندازه فضای بار حاصل 109 سانتی متر است که با باز کردن درب قسمت بار (با کلید یا از درون کابین) حدود 51 سانتی متر دیگر به آن اضافه می‌شود.

11 (11)

نمای بیرونی تغییرات زیادی دارد و بر اساس ادعای اِستارتِک تمام عناصر بدنه منحصربه‌فرد هستند. یک کیت عریض هم به‌صورت استاندارد روی آن نصب می‌شود که گلگیرهای برآمده‌ی آن در کنار رینگ‌های غول‌پیکر 23 اینچی و لاستیک‌های 305/30 چهره مهیبی به رنجروور پیک‌آپ می‌دهد.

11-(8)

یک اسپویلر هم در انتهای سقف نصب‌شده که به همراه زه فیبر کربنی که محفظه بار را احاطه می‌کند نقش ایجاد آئرودینامیک بهتر و حفاظت از بار را بر عهده دارند.

11-(1)

درون کابین از چرم دست دوزی شده برای صندلی‌ها و ترکیب چرم و آلکانتارا در دیگر قسمت‌ها استفاده می‌شود؛ می‌توان به‌صورت سفارشی فیبر کربن را نیز به موارد فوق اضافه کرد تا هرچه بیشتر حس خاص بودن به بیننده بدهد. البته همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود چون تمامی جزئیات با سلیقه مالک انجام خواهد گرفت.

11-(17)

قوای محرکه این لوکس خاص همان پیشرانه V8 به حجم 5 لیتر است که در مدل استاندارد رنجروور استفاده می‌شود؛ همچنین امکان استفاده از دیگر پیشرانه‌های خط تولید رنجروور هم وجود دارد.

11-(18)

اعداد و ارقام فنی آن نیز نسبت به مدل استاندارد تفاوت‌هایی خواهد داشت؛ در منابع مختلف روایت‌های متفاوتی درباره قدرت موتور آن به چشم می‌خورد اما هنوز اطلاعات دقیق و موثقی که بتوان از آن استفاده کرد در دسترس نیست.

11

سیستم اگزوز آن با نمونه ساخت اِستارتِک تعویض شده و نوایی که می‌نوازد از درون کابین قابل‌کنترل است. سامانه تعلیق هم ساخت اِستارتِک بوده و راننده می‌تواند ارتفاع آن را تا حداکثر 30 میلی‌متر کاهش دهد.

11-(5)

این پیک‌آپ منحصربه‌فرد انگلیسی-آلمانی برای نخستین بار با نوع خاصی از رنگ قرمز در نمایشگاه 2015 شانگهای در معرض دید عموم قرار گرفته است.

نکته جالب توجه این است که این خودرو به علت ماهیت پیک‌آپ خود و درنتیجه مالیات و عوارض پایین‌تر، در بسیاری از بازارها برای خریداران از نسخه استاندارد SUV رنج‌روور هم ارزان‌تر تمام می شود.

منبع: leftlanenews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *