پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۰:۳۹

مدیر آب و فاضلاب روستایی نهبندان گفت: برخی روستاها در شهرستان نهبندان از نعمت آب آشامیدنی سالم محرومند. غلامرضا صادقی در گفت‌و گو…

مدیر آب و فاضلاب روستایی نهبندان گفت: برخی روستاها در شهرستان نهبندان از نعمت آب آشامیدنی سالم محرومند.

غلامرضا صادقی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، در حاشیه بازدید از کلاس‌های آموزشی پدافند غیرعامل، ازکم شدن ذخایر آب زیرزمینی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: بحران کم‌آبی در خراسان جنوبی و مخصوصاً در نهبندان کاملاً مشهود است و باید با آگاه‌سازی مردم و تبیین فرهنگ درست مصرف‌کردن از خشکسالی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی‌های اخیر سبب کاهش منابع آب زیرزمینی این شهرستان شده است، افزود: بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است.

مدیر آب و فاضلاب روستایی نهبندان به وجود برخی روستاها در این شهرستان اشاره کرد که از نعمت آب آشامیدنی سالم محرومند و ادامه داد: مردم روستاها می‌توانند با رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب، دولت را در تامین آب مورد نیاز و خدمت‌رسانی بیشتر کمک کنند.

صادقی با اشاره به اهمیت پدافند غیر‌عامل تصریح کرد: در این راستا امور آب و فاضلاب روستایی نهبندان کلاس آموزشی با عنوان تامین آب سالم در بحران را با حضور آب‌داران و همکاران آبفار شهرستان برگزار کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در این کلاس آموزشی آب‌داران و همکاران با موضوعات مختلفی از قبیل انواع منابع آب، انواع روش‌های گندزدایی آب در شرایط بحران نظیر سیل و زلزله و در مقیاس‌های کوچک و بزرگ‌، نظیر روش کوزه‌گذاری، بهداشت تانکرها و استاندارد کلرسنجی روزانه تعیین حجم آب و گندزدایی آب چاه آشنا شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.