سه شنبه، ۰۶ اسفند ۹۸ - ۰۳:۳۷
رنو توئینگو زی ای Renault Twingo Z E

رنو توئینگو زی ای Renault Twingo Z E چندی پیش بصورت رسمی توسط این کمپانی معرفی شد. خودرویی با سرعت فوق العاده که…

رنو توئینگو زی ای Renault Twingo Z E چندی پیش بصورت رسمی توسط این کمپانی معرفی شد. خودرویی با سرعت فوق العاده که مناسب برای استفاده در شهر است. در ادامه برای مشاهده تصاویر این خودرو با ما همراه شوید.

کمتر از دو هفته پیش بود که رنو برنامه‌های خود برای رونمایی از رنو توئینگو زی ای Renault Twingo Z E در سال جاری را اعلام کرد و این خودرو هم‌اکنون به‌صورت رسمی معرفی ‌شده است. درست همانند دیگر خودروهای شهری تبدیل شده به نمونه‌هایی الکتریکی همچون اشکودا سیتی گو iV، فولکس‌واگن e-up! و سئات Mii الکتریکی، نسخه‌ی بدون آلایندگی توئینگو نیز طراحی مدل استاندارد را حفظ کرده است.

این خودرو در ژانویه 2019 فیس لیفت شد تا وضعیت رقابتی‌تری داشته باشد. این خودرو همچنین طراحی دیفرانسیل عقب برادر درون‌سوز خود را حفظ کرده اما بجای پیشرانه 1 لیتری تنفس طبیعی یا نسخه 0.9 لیتری توربوی مدل‌های درون‌سوز از پیشرانه‌ای الکتریکی استفاده می‌کند.

پسرعموی ناتنی اسمارت EQ فورفور 2020، قدرت 81 اسب بخاری و گشتاور 160 نیوتون متری داشته و شتاب صفر تا 50 کیلومتر در ساعت آن حدود 4 ثانیه می‌باشد. همچنین حداکثر سرعت توئینگو Z.E. برابر با 135 کیلومتر در ساعت است.

شما با این خودرو هیچ رکوردی را جابجا نخواهید کرد اما تنها هدف اصلی رنو از تولید توئینگو Z.E. جابجایی در شهر می‌باشد. به لطف مجموعه باتری لیتیوم-یونی 22 کیلووات ساعتی که 165 کیلوگرم وزن دارد، محصول جدید رنو برد 250 کیلومتری در شهر دارد؛

اما در تست کامل WLTP (تردد 57 درصدی در شهر، 25 درصدی در حومه، 18 درصد در بزرگراه)، این خودرو برد 180 کیلومتری خواهد داشت. بد نیست بدانید اسمارت EQ فورفور اشاره شده از باتری 17.6 کیلووات ساعتی استفاده کرده و برد 140 تا 153 کیلومتری دارد.

اما بحث دیگر زمان شارژ باتری است. درصورتی‌که از سوکت 2.3 کیلوواتی خانگی استفاده شود زمان شارژ باتری برابر با 13.5 ساعت خواهد بود؛ اما استفاده از شارژرهای 3.7 و 7.4 کیلوواتی باعث می‌شود زمان شارژ باتری به ترتیب به 8 و 4 ساعت کاهش یابد.

رنو می‌گوید با استفاده از شارژر 11 کیلوواتی می‌توان 80 درصد باتری را در عرض 2 ساعت شارژ کرد درحالی‌که شارژر 22 کیلوواتی باعث خواهد شد این زمان به 63 دقیقه کاهش یابد. توئینگو Z.E. که طبق گفته‌ی رنو یک ابر خودروی شهری می‌باشد هفتمین محصول الکتریکی این برند است. یکی دیگر از جدیدترین محصولات الکتریکی این برند فرانسوی K-ZE است که در چین عرضه شده و شاید وارد اروپا نیز شود.

باهم در میهن پست تصاویری از رنو توئینگو زی ای Renault Twingo Z E را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: autocar[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.