پنجشنبه، ۰۴ آذر ۹۵ - ۰۲:۳۷
رنگین‌ کمان بی رنگ

ثبت تصویری کمیاب از رنگین‌ کمان بی رنگ در اسکاتلند  توسط یک عکاس اسکاتلندی این روزها در حالی مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی…

ثبت تصویری کمیاب از رنگین‌ کمان بی رنگ در اسکاتلند  توسط یک عکاس اسکاتلندی این روزها در حالی مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که این تصویری خیره‌کننده از یک کمان مِه است که در شرق اسکاتلند رخ داده و بد نیست بدانید که کمان مِه، رنگین‌ کمان بدون رنگی است که از قطره‌های آب تشکیل‌دهنده مه ساخته شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ساز و کار ایجاد رنگین‌ کمان بی رنگ در واقع مشابه همان رنگین‌کمان معمولی است اما برخلاف رنگین‌ کمان عادی که از شکست نور خورشید توسط قطره‌های باران ساخته می‌شود، کمان مه با تابش نور بر ذرات مه ایجاد می‌شود.

رنگین‌ کمان بی  رنگ در واقع به دلیل اندازه کوچک قطره‌های آب درون مِه و طول موج کوتاه پرتو نور اهمیت شکل می گیرد و در این مواقع کمان مه یا همان رنگین‌ کمان بیرنگ به رنگ سفید دیده می‌شود و البته یک سایه خیلی کمرنگ قرمز نیز در لبه بیرونی و سایه ضعیف آبی در لبه داخلی کمان قابل مشاهده است.

البته باید گفت که رنگین‌ کمان بی رنگ نیز مانند هر رنگین کمان دیگری تنها وقتی قابل دیدن است که بیننده پشت به آفتاب ایستاده باشد.

ملوین نیکلسون، عکاسی که تصویر رنگین‌ کمان بی رنگ را ثبت کرده می‌گوید:

من پیش از این هیچ وقت کمان مه ندیده بودم و موقع عکس گرفتن فهمیدم که این یک پدیده نادر است.

با هم تصاویری از رنگین‌ کمان بی رنگ ثبت شده توسط عکاس اسکاتلندبی را تماشا می کنیم.

رنگین کمان بی رنگ

[highlight]منبع [/highlight]: [highlight]yahoo[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.