دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۱۵

مدیرکل شیلات سیستان گفت: یک میلیون و 800 هزار قطعه بچه ماهی در 700 استخر و 600 هکتار منابع آبی سطح استان رها…

مدیرکل شیلات سیستان گفت: یک میلیون و 800 هزار قطعه بچه ماهی در 700 استخر و 600 هکتار منابع آبی سطح استان رها سازی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، محبعلی سیستانی افزود: در راستای استفاده بهینه و حداکثری از منابع آبزی، افزایش در آمد اقتصادی خانواده‌های کشاورز و افزایش تولید آبزیان، موضوع ماهی دارمنابع آبی و استخرهای ذخیره آب کشاورزی در اولویت کاری اداره شیلات سیستان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه این شهرستان دارای بیش از ۵۰۰ باب استخر ذخیره آب کشاورزی است، امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت بطور کامل و حداکثری بهره‌برداری کنیم.

وی تصریح کرد: دوره پرورش ماهیان گرمابی در این شهرستان هشت تا یکسال است و پیش‌بینی می‌شود در پایان دوره پرورش بیش از 2000 تن ماهی برداشت شود.

به گفته‌ی وی در کل استان ۱۵۰۰ واحد استخر ذخیره دو منظوره کشاورزی و شیلاتی وجود دارد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در ۷۰۰ استخر و ۶۰۰ هکتار منابع آبی سطح استان رهاسازی شدند.

سیستانی اظهار کرد: دو مرکز تکثیر و تولید ماهیان سرد آبی در شهرستان خاش وجود دارد که یک مرکز تکثیر بچه ماهی گرم آبی و یک مرکز پروتربندی کار تولید ماهی قزل‌آلا را به عهده داشته که این دو کارگاه می‌توانند علاوه بر تامین بچه ماهی سرد آبی مورد نیاز استان و سایر شهرها و استان‌های همجوار را پوشش دهند.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای تکثیر و تولید بچه ماهی سردآبی قزل‌آلا دو واحد بی‌نظیر در سطح استان و حتی کشور هستند، اظهار کرد: این واحدها که سال‌ها قبل احداث شده و می‌تواند ظرفیت خوبی در جهت تولید ماهی سردآبی استان باشد، متاسفانه به دلایل مختلفی تعطیل است.

مدیرکل شیلات سیستان با اشاره به جلسه‌ای که با حضور مالکین سیستم‌های مدار بسته در دفتر فرماندار خاش برگزار شد، خاطرنشان کرد: برای فعال‌سازی این سیستم‌ها گزینه‌های مختلفی مطرح شده که امیدواریم با اظهار آمادگی مالکین این دو مرکز و رفع مشکل آنها فعالیت مجدد این کارگاه‌ها را شاهد باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *