یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان گفت: جوجه پرنده‌های بجا مانده در تالاب هامون رهاسازی شدند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان،…

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان گفت: جوجه پرنده‌های بجا مانده در تالاب هامون رهاسازی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، محمودی افزود: جوجه‌های بجا مانده از خشک شدن تالاب هامون پس از نگهداری و مراقبت رهاسازی شدند.

محمودی گفت: با توجه به ورود سیلاب در زمستان گذشته به تالاب هامون و از سویی استعدادهای بی‌نظیر این تالاب در مباحث زیست‌محیطی شاهد مهاجرت هزاران قطعه پرنده به تالاب هامون بودیم که وسعت مهاجرت با توجه به مقدار اندک آب و همچنین بازه زمانی نگهداری آن، بسیار نکته‌ی مهمی بود که یگان حفاظت محیط زیست اقدام به محافظت جوجه پرنده‌ها کرد.

وی اظهار کرد: در چنین شرایطی و با آغاز فصل گرما در سیستان به سرعت آب تالاب شروع به خشک شدن کرد و هزارن تخم و جوجه پرنده مهاجر در معرض خطری جدی قرار گرفتند که با اقدام به موقع این اداره کل و ایجاد کمیته‌های مشترک با سمن‌های زیست محیطی و مردم محلی، اقدامات نگهداری و مراقبت شروع شد و دسته‌های جوجه‌های جمع‌آوری شده بصورت دسته‌هایی بر اساس نوع گونه و سن در محل‌های پیش‌بینی شده جمع‌آوری و مراقبت می‌شدند و با گذشت زمان و بهبودی یا فرا رسیدن موعد مهاجرت رهاسازی انجام شد.

مدیرکل محیط زیست استان افزود: آخرین دسته از پرنده‌ها که پس از اقدامات نگهداری، بیومتری و … توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل رهاسازی شدند تا آخرین مهمانان تالاب با خاطره‌ای خوش از تالاب بروند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *