پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۶

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر گفت: موج کنار گذاشتن شکار و صید و سوزاندن قفس‌ها و نوشتن قسم نامه در میان…

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر گفت: موج کنار گذاشتن شکار و صید و سوزاندن قفس‌ها و نوشتن قسم نامه در میان شکارچیان منطقه اورامانات این بار در شهرستان روانسر با رهاسازی کبک‌ها جلوه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، محمدحسین فلاحتی در این باره اظهار کرد: تعدادی از شکارچیان روستاهای خرم آباد سفلی و بنچله این شهرستان که سال‌ها به شکار غیرمجاز و زنده گیری کبک مشغول بوده‌اند، امروز در اقدامی خداپسندانه 13 کبک شکار شده خود را در دامان طبیعت آزاد کردند و قفس‌ها را به آتش کشیدند.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 75 قطعه کبک در این شهرستان توسط مردم و نیروهای محیط زیست رهاسازی شده است و در این میان 10 پرونده تخلف تشکیل شده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

فلاحتی یادآور شد: این شهرستان یکی از مناطق زیبا با طبیعتی منحصر به فرد است و گونه های زیادی از پرندگان در آن زیست می‌کنند که این مهم موجب شده تا شکارچیان، این شهرستان را مکانی خوب برای شکار گونه‌های جانوری انتخاب کنند. تلاش ما بر این است که شهرستان روانسر را به یکی از شهرستان‌های پاک و نمونه از لحاظ شکار و شکارچی تبدیل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.