شنبه، ۰۹ دی ۹۶ - ۰۱:۴۸
رهایی از چربی های شکم با راهکاری سازنده و موثر ؟

رهایی از چربی های شکم با راهکاری سازنده و موثر همواره توسط کارشناسان به شیوه های مختلفی ارائه و عنوان شده است  اما…

رهایی از چربی های شکم با راهکاری سازنده و موثر همواره توسط کارشناسان به شیوه های مختلفی ارائه و عنوان شده است  اما در جنگ آب کردن چربی‌های اضافه بدن باید بدانیم که آب کردن چربی شکم، جزو سخت‌ترین و طاقت‌فرساترین کارها است. بنابراین اگر خودتان در حال حاضر در حال انجام این کار هستید، پس باید موافق باشید. اما شیوه علمی آب کردن چربی شکم چیست؟

بنابراین رهایی از چربی های شکم با راهکاری سازنده و موثری که عنوان   شاید همین موردی  پیش رو بدست آمده نیز نباشد اما نتایج پژوهشی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که یک تمرین خاص با آب کردن چربی‌های شکم ارتباط مستقیم دارد. چربی شکم دو مشکل اساسی دارد: اول اینکه از بین بردن آن‌ها کاری دشوار است و دوم اینکه، چربی‌های ناحیه شکم به دلیل محاصره کردن برخی از اندام‌های مهم می‌توانند برای سلامتی مضر باشند. از این رو، گروهی از پژوهشگران به این مسئله پرداختند که چگونه می‌توانند با انجام تمرین‌های خاص، از شر چربی‌های شکم خلاص شوند.
در این مین و در مطالعه‌ای که در ژورنال Sports Medicine and Physical Fitness به چاپ رسید، شرکت‌کنندگان چهار نوع تمرین متنوع را در طول هفته انجام دادند. گروه اول چهار تمرین “قدرتی و هوازی پایدار” را امتحان کردند اما گروه دوم، دو تمرین پایدار و دو “تمرین فاصله‌ایِ با شدت بالا” (HIIT) را امتحان کردند.
رهایی از چربی های شکم با راهکاری سازنده و موثر ؟
در پایان این پژوهش  مشخص شد که گروه دوم یعنی افرادی که تمرینات فاصله‌ای با شدت بالا را انجام داده بودند، نه تنها موفق شدند بیشتر وزن کم کنند، بلکه میزان سوزاندن چربی‌های دور شکم در این افراد به شکل معناداری بیشتر از گروه اول بود. در طول این پژوهش، تمرکز گروه اول صرفا روی تمرینات قدرتی باشگاه بود.
البته نباید فراموش کرد که «تمرین فاصله‌ایِ با شدت بالا» در حقیقت نوعی تمرین هوازی است که در آن، فرد مدت کوتاهی را تمرین کرده و سپس استراحت می‌کند و دوباره تمرین خود را شروع می‌کند. این تمرین‌ها از ۴ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشند. پژوهشگران معتقدند که به دلیل کوتاه بودن زمان این تمرین، بدن به چالش کشیده شده و چربی‌ها سریع‌تر سوزانده می‌شوند. شنا رفتن، پرش، تمرین با توپ و دویدن از جمله تمرینات زیرمجموعه‌ی تمرین فاصله‌ایِ با شدت بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *