سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۱

شش بهله پرنده شکاری در آسمان خرم‎آباد رها شدند. بهرام رمضانی، کارشناس مسئول نظارت برحیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان دراین باره به…

شش بهله پرنده شکاری در آسمان خرم‎آباد رها شدند.

بهرام رمضانی، کارشناس مسئول نظارت برحیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان دراین باره به خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، گفت: بعد از تیمار و نگهداری از شش بهله پرنده شکاری که در این چند هفته توسط نیروهای مرکز تیمار صورت پذیرفت و اطمینان از سلامت پرندگان شکاری که شامل یک بهله دلیجه، یک بهله بوف بزرگ، سه بهله سارگپه بودند در منطقه کوهستانی ارتفاعات سفیدکوه رها سازی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین معاونت پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان ضمن بازدید از محل قرنطینه و مرکز تیمار اداره، واقع در بام خرم‎آباد (14 معصوم) وضعیت باغ‌وحش تحقیقاتی کاسیت از نظر محل نگهداری حیات‌وحش و کم و کاستی‎های موجود مورد بررسی قرار داده و راهنمایی‎های لازم برای رفع مشکلات در خصوص نگهداری و تیمار ارائه شد.

رمضانی از مردم خواست با طبیعت مهربان باشند و به پرندگان آسیب نرسانند تا این نعمات الهی در طبیعتمان باقی بمانند و دیگر شاهد پرندگان زخمی ناشی از حمله آدمیان نباشیم و آنها را در آسمان آبی بیکران الهی مشاهده کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.