جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر افزود: تدابیر حکیمانه و بینش عمیق مقام معظم…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر افزود: تدابیر حکیمانه و بینش عمیق مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار انقلاب اسلامی در دوران پر برکت رهبری خود ، موجب شد تا کشتی نظام اسلامی از میان این امواج سهمگین و طوفانهای شدید به سلامت به سمت ساحل سعادت و عدالت حرکت کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری یک ربع قرن رهبری نظام جمهوری اسلامی بلکه رهبری کل دلدادگان به میهن و عزت و شرافت را به عهده گرفته و در این مدت انصافا” حماسه ها آفریده و در بحرانهای طوفنده کشور را از بحران نجات داده و به زیبایی مدیریت کرده است. بحرانهایی که هر یک از آنها کافی بود تا هر نظام سیاسی را با چالش و مشکلات جدی رو به رو سازد و موجودیت آن را به خطر بیندازد.

حجت الاسلام رحیمی  در ادامه به ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) یعنی روز جوان اشار کرد  و ادامه داد: جوانی یکی از دوران طلائی است و لذا با این جوانان به فرموده مقام معظم رهبری ، در درون خود

امام جمعه ابهر افزود: در دل خود، در وجدان خود احساس کند که نسبت به آینده این کشور ، آینده این ملت ، آینده این تاریخ مسولیت دارند. همین احساس این مسئولیت است که در دوران دفاع مقدس ، اکثر جوانهای متعهد را به میدان دفاع کشاند. جوانها می توانستند توی خانه های خودشان ، زیر سایه پدرها و مادرها   و ناز و نوازش آنها بمانند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: دوره جوانی ، دوره توانایی است. این توانایی در چه چیزهایی باید به کار برود؟رهبری در جواب این سوال می فرماید: به اعتقاد من ، باید عمدتا” در تحصیل علم ، در ایجاد صفای نفس و روحیه تقوا در خود و ایجاد نیروی جسمانی در خود که ورزش باشد. به کار رود. این سه مورد عمده است یعنی تحصیل و تهذیب و ورزش ، البته در این مقوله وظیفه همه مسئولین بسیار سنگین است. همه مسئولین باید در فکر تحصیل و تهذیب و ورزش جوانان باشد.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه  وزرات ورزش باید در فکر گسترش محیطهای ورزشی باشد افزود: نه اینکه میلیارد ها پول را جیب یک تیم بریزند  بعد یک شهرستان بزرگ از نبود یک استخر زجر بکشد.

حجت الاسلام رحیمی با تاکید بر اینکه وزارت صنعت باید بفکر گسترش صنعت باشد افزود:  باید مقدمات اشتغال جوانان ما فراهم شود.

وی ادامه داد:  وزارت علوم و آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در فکر تربیت جوانان ما باشند. و به طور کلی دولت برنامه ریزی دقیق نسبت به آینده علمی و اخلاقی و سلامتی داشته باشد.

امام جمعه ابهر در ادامه  به شهادت آیت الله سعیدی در زندان رژیم شاه در سال 1349 اشاره کرد و افزود: تمام وجود شهید سعیدی مملو از عشق با امام بود و این علاقه و محبت نه از روی احساسات ، بلکه آمیخته با شناخت و یقین به شخصیت عظیم ایشان بود. این جوان مجتهد و مجاهد در علم و کلامش نیز واقعا” جهاد داشت. می فرمود: به خدا قسم اگر مرا بکشید و خونم را بر زمین بریزید. در هر قطره خون نام مقدس امام خمینی (ره) را خواهید دید این جملات پر صلابت را سیدی فریاد می کرد که با هر کلامش پایه های کافهای ستم محمد رضا پهلوی به لرزه در می آمد و در یک جمله ایشان علمدار انقلاب در دوران اختناق بودند.

حجت الاسلام رحیمی به انتخابات استثنایی در سوریه اشاره کرد و پیروزی بشار اسد را با 88 درصد آراء را مایه شرمساری آمریکا دانست و گفت: این انتخابات بایستی درس مهمی به آمریکا و حامیان تروریست ها باشند تا از هزینه بیشتر برای بی آبرویی و شرم ساری خود دست بردارند. و اگر واقعا” آمریکا و نوکران بی عقلش ملت را به حال خود واگذارند مردم در همه جای دنیا تصمیم خود را می گیرند که روح این تصمیم همان مرگ بر آمریکا خواهد بود.

وی از حمله تروریست ها به شهر مقدس سامرا ابراز نگرانی کرده و ضمن محکوم کردن این حمله جنون آمیز و و حشیانه از جامعه جهانی و نهاد های بین المللی خواستند به مسئولیت خود در حمایت موثر از دولت مردمی و ملت عراق در مسیر مقابله با تروریسم عمل کنند.

امام جمعه ابهر به دهه مهدویت اشاره ای داشته و ضمن تبریک فرارسیدن این ایام به گسترش بحث مهدویت تاکید کرد و از مردم خواست از جشن های سبک و دور از شان اهل بیت پرهیز کنند.

 حجت الاسلام رحیمی گفت: یکی از نعمات روحانی بهشت ، رضوان الهی است. و هیچ لذتی بالاتر ازاین نیست که انسان احسان کند محبوب و مولایش از او راضی است.

وی افزود: در نهایت در قرآن از پاره ای تعبیرات استفاده می شود که برای بهشتیان در بهشت ، چیزهایی در نظر گرفته شده که به مراتب از آنچه تا کنون گفته شد، فراتر و برتر است. به طوری که تصور آن نعمت ها از قوه و هم خیال بشر بالاتر و از افق فکر انسان برتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.