چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۵

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی در دیدار با شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری کرج اظهار داشت: با توجه…

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی در دیدار با شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری کرج اظهار داشت: با توجه به رویکرد روابط عمومی شهرداری کرج مبنی بر اجرای طرح های نوین و کارآمد در عرصه های مربوط به این حوزه، آشنایی با ابزار روز و نوین و بکارگیری آن در بدنه اداری روابط عمومی امری ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز خطاب به مدیران روابط عمومی مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج با اشاره به حساس و عمیق بودن جایگاه روابط عمومی در ساختارهای اداری، تاکید کرد: مسئولان در این حوزه اداری باید به همه مسائل توجه داشته باشند و در اجرای طرح های نوین نیز با جامعه همسو و هم مسیر باشند زیرا تنها در صورت حرکت در این مسیر است که شهر و شهروندان از نتایج و خروجی های مطلوبی برخوردار می شوند.

آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی، عصر امروز را عصر ارتباطات ذکر و و عنوان کرد: به تبع ویژگی های این دوره، جامعه با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر و تحول است و این تحولات به قدری سریع صورت می گیرند که اگر با آن منطبق نباشیم هر روز نسبت به پیشرفت هایی که انجام می شود عقب می مانیم.

وی با اشاره به قرار گیری جهان در عصر دانایی بر ضرورت تبادل علم در همه عرصه ها تاکید کرد و افزود: بهره گیری از علم و دانش زمینه ساز افزایش توانایی و به دنبال آن قدرتمند شدن می شود.

امام جمعه شهر کرج، کار روابط عمومی ها را متمایز از تبلیغات دانست و بیان کرد: رسالت و وظیفه روابط عمومی ها بسیار عمیق تر و دقیق تر از کار تبلیغات است و در عین نظارت و ساماندهی بر تبلیغات اجرای فعالیت های ساختاری و زیربنایی را عهده دار است.

آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی با اشاره به جایگاه و نقش روابط عمومی ها مبنی بر اینکه روابط عمومی ها پل بین جامعه و مسئولین هستند، عنوان کرد: مسئولان روابط عمومی وظیفه خطیری دارند، چشم و گوش دستگاه مربوط هستند و باید اهداف دستگاه خود را برای مردم گویا و زیبا کنند.

وی تاکید کرد: روابط عمومی ها باید خواسته های مردم را جویا شوند و با تبیین این خواسته ها، اقدامات مطلوب و اثرگذاری را برنامه ریزی و در سطح شهر اجرایی کنند.

امام جمعه شهر کرج با بیان اینکه برآیند تفکر و حرکت نیرو ها در حوزه روابط عمومی باید به سمت پیشرفت و توسعه علم و دانش باشد؛ بر ضرورت داشتن وحدت رویه در امور جاری این حوزه تاکید کرد و گفت: در انجام امور که نباید بصورت منشور خاصیت آن پراکنده کردن طیف های نوری است، عمل شود بلکه باید به سبک لیزری که نور را دقیق و شفاف منعکس می کند عمل کنیم تا نتایج معتبری حاصل شود.

آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی، وحدت رویه را مهمترین اصل در پیشگیری از موازی کاری و حصول پیشرفت دانست و افزود: لازمه همگرایی و وحدت رویه دوری جستن از انجام اقدامات جزیره ای است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه بیان کرد: وقتی وحدت رویه محور انجام کار باشد، کار با سبک و سیاقی خاص و با فکری فعال انجام می شود و آثار مثبت بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی با ارزیابی مثبت از تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی های مدیریت شهری کرج عنوان کرد: تحقق این مهم حاکی از رویکرد مثبت روابط عمومی شهرداری کرج و تلاش این مجموعه برای رسیدن به انسجام و وحدت رویه بین کارشناسان و کارگزاران مدیریت شهری است.
 
وی همچنین قبول مسئولیت را مهم ارزیابی کرد و افزود: هر کدام از ما در جایگاهی قرار داریم که به تبع آن نیز وظایفی بر عهده مان قرار می گیرد و آنچه در این گذر بسیار اهمیت دارد نحوه عملکرد مان است؛ باید به وظایف مان خوب عمل کنیم زیرا تنها در این صورت توانسته ایم در مسیر جلب رضایت خداوند گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه در تقسیم وظایف هر فردی مسئولیتی دارد، اظهارداشت: در این میان برخی رسالت های خطیری دارند و برخی دیگر مسئولیت های کمتری بر عهده شان است اما برغم حجم مسئولیت ها آنچه اهمیت دارد این است که همه در برابر کارها مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه بالنده شدن روح مردم محور اجرای طرح های بصری باشد، به نقش روابط عمومی ها در عیان کردن این مهم اشاره کرد و افزود: روابط عمومی ها باید مسائل و خواسته های مردم را جمع آوری و مدون کنند و در آخر نیز بصورت طرحی کارآ به مسئولین و متولیان اجرای طرح ارائه دهند.

آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی با اشاره به اهمیت اجرای بهینه و منسجم طرح های بصری با تاکید بر رصد ویژه موضوعات مرتبط با زیباسازی در شهر به نحوه نصب بنرها، استندها و دیگر سازه های تبلیغی اشاره کرد و گفت: شدت و زیادی بنرهای شهر تنها باعث می شود چشم به دیدن این تبلیغات عادت کند و مرور زمان نیز مورد استقبال هیچ فردی قرار نگیرد.

امام جمعه شهر کرج با تاکید توجه به موضوع نورپردازی شهری در باب اهمیت این مهم بیان کرد: روایت داریم که استفاده از نور در مسجد و راه اسراف نیست. بر این اساس لازم است در راستای نورپردازی های شهر اقدامات ویژه ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه، نورپردازی مناسب و مطابق با استانداردها ذهن را تقویت می کند، بیان کرد: تحقق این مهم زمینه ساز شادابی روحیه شهروندان نیز می شود.
 
آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی ، دین اسلام را دینی پویا خواند و گفت: بسیاری از انحرافات فکری و رفتاری ناشی از سکون و عدم تحرک است این در حالی است که دین اسلامی دین حرکت و تلاش است به این منظور لازم است در همه عرصه ها زمینه شادابی و تحرک فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در خصوص احداث پارک اظهارداشت: پارک ها و بوستان ها باید بستری از تحرک و پویایی باشند؛ در این زمینه لازم است این محیط تبدیل به مجموعه فکری، فرهنگی و تجاری شود تا پاسخگوی هر دیدگاهی باشد.

گفتنی است، دیدار شورای هماهنگی روابط عمومی های مدیریت شهری با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج به مدیریت احمد خیری، سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج و با حضور مدیران روابط عمومی مناطق 12گانه و سازمان های تحت پوشش شهرداری کرج انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.