دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۲

ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل عملکرد ضعیف کاسیاس را دلیل اصلی ناکامی اسپانیا در جام جهانی برزیل دانست. او همچنین به ستایش…

ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل عملکرد ضعیف کاسیاس را دلیل اصلی ناکامی اسپانیا در جام جهانی برزیل دانست. او همچنین به ستایش از جیمز رودریگس ستاره تیم ملی کلمبیا پرداخت و از فلورنتینو پرس خواست تا او را جذب کند.

به گزارش ایسنا تیم ملی فوتبال اسپانیا در جام جهانی برزیل عملکرد کابوس واری داشت و با دو شکست و یک پیروزی حتی نتوانست از مرحله گروهی صعود کند.

درباره علت ناکامی ماتادورها در برزیل زیاد بحث شده است. روبرتو کارلوس، ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل بر این باور است که نمایش ضعیف کاسیاس دلیل اصلی حذف شدن اسپانیا بود. او گفت: در برزیل وقتی تیمی پیروز می شود می گویند همه با هم پیروز می شوند و همه با هم شکست می خورند. به نظر من ایکر کاسیاس در برزیل آماده نبود و همین باعث شد تا اسپانیا برابر حریفان خود به راحتی تن به شکست دهد. البته باید این را هم گفت که دیگر بازیکنان اسپانیا هم نتوانستند به سنگربان خود کمک کنند.

کارلوس که در رئال مادرید با کاسیاس همبازی بود ادامه داد: دو نوع بازیکن هستند که نباید اشتباه کنند و آن دروازبان و مهاجم هستند. وقتی آنها اشتباه می کنند همه زبان به انتقاد می گشایند. کاسیاس می تواند مسئولیت ناکامی اسپانیا در برزیل را برعهده گیرد. من از دوستان صمیمی ایکر و از طرفداران فوتبال اسپانیا هستم اما در فوتبال باید همواره در حال پیشرفت بود چرا که شما در حال زندگی می کنی نه در گذشته.

بسیاری یکی از دلایل اصلی ناکامی اسپانیا در جام جهانی برزیل را تکراری شدن سبک بازی تیکی تاکا می دانند. کارلوس در این باره گفت: من چنین نظری ندارم چرا که معتقدم سبک تیکی تاکا هنوز تمام نشده است. اسپانیا هم مانند برزیل صاحب سبک است. پاس دادن، پاس دادن، پاس دادن، تا اینکه موقعیت ایجاد شود.

تیم ملی فوتبال کلمبیا در جام جهانی 2014 برزیل نمایش درخشانی داشته است و در هر چهار بازی خود به پیروزی رسیده است. این تیم باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برزیل میزبان رود. کارلوس به ستایش از کلمبیا پرداخت و گفت: تیم ملی فوتبال کلمبیا نمایش درخشانی در برزیل داشته است و همه نگاه ها را به خود جلب کرده است. این تیم می تواند در یک چهارم نهایی هم حریف سختی برای برزیل میزبان باشد.

بدون شک بهترین بازیکن کلمبیا در برزیل جیمز رودریگس بوده است که با زدن پنج گل بهترین گلزن جام است. کارلوس به ستایش از این بازیکن جوان پرداخت و گفت: بازیکنی که بیش از همه توجه من را جلب کرده است رودریگس بوده است. او تا الان بسیار خوب درخشیده است و نشان داده که بازیکن بزرگی است. البته کلمبیا فقط به این بازیکن متکی نیست. رودریگس در موناکو بازیهای خوبی را به نمایش می گذارد اما من از فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید می خواهم که او را جذب کند. البته باید این را بگویم که موناکو هم تیم بزرگی است و ستاره‌های زیادی در این تیم بازی می کنند.

رودریگس پس از پیروزی تیمش برابر اروگوئه اعتراف کرد که دوست دارد به فوتبال اسپانیا برود و پیراهن رئال مادرید را بر تن کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.