یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۴:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مصطفی حقی، ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران از برخی اشعار و روایت های نادرست نقل شده…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مصطفی حقی، ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران از برخی اشعار و روایت های نادرست نقل شده از واقعه کربلا انتقاد کرد و گفت: باید منطق عزاداری حسین (ع)، دلیل حادثه کربلا و دلیل عزاداری هایی که برپا می کنیم را به دنیا ارائه کنیم.

وی نقل درست واقعه عاشورا را مانع از به انحراف رفتن مسیر عاشورا دانست و افزود: بیان اهداف واقعه عاشورا دغدغه ای است که بارها مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید کرده اند.

وی با تاکید بر نقش رسانه ها و سرعت انتشار اطلاعات در فضای مجازی، خواستار توجه ببیشتر به آداب و رسوم محرم شد و گفت: باید برای هر عملی که در عزاداری های خود انجام می دهیم یک پاسخ منطقی برای مردم دنیا و نسل جوان داشته باشیم و گرنه دچار اضمحلال در دین خود خواهیم شد.

حجت الاسلام حقی افزود: نقل حادثه عاشورا در هر فرصت مناسب، ترغیب شاعران متعهد به سرودن شعر درباره وقایع و حوادث جانگداز کربلا و توصیه به یاد کردن از امام حسین (ع) در هنگام نوشیدن آب از مواردی بود که اهل بیت برای روایت ابعاد مختلف واقعه ی عاشورا، توصیه کرده اند.

وی با بیان این که باید منطقی عزاداری کنیم گفت: امام حسین علیه السلام با شعور مردم کار دارد و هرگاه شعور حسینی و شعور عاشورایی شکل بگیرد، شور حسینی نیز در کنار آن به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *