چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۰

خبرگزاری فارس: گزارشگر شبکه سی‌ان‌ان با حضور در مرکز شهر تهران با تنی از شهروندان تهرانی به گفتگو پرداخت. بنابراین گزارش، پرسش شوندگان خواهان…

خبرگزاری فارس: گزارشگر شبکه سی‌ان‌ان با حضور در مرکز شهر تهران با تنی از شهروندان تهرانی به گفتگو پرداخت.

بنابراین گزارش، پرسش شوندگان خواهان حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران، رفع تحریم‌ها و به رسمیت شناخته شدن حق غنی سازی ایران بودند.

یکی از پرسش شوندگان در پاسخ به سئوال گزارشگر سی‌ان‌ان اظهار داشت: «ما امیدواریم این موضوع حل شود.»

یکی دیگر از پرسش‌شونگان نیز گفت که خواهان اعمال تحریم‌های غرب علیه ایران نیست.

سی‌ان‌ان در ادامه با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ریاست جمهوری ایران و فعل و انفعلات رخ داده در زمینه مذاکرات هسته‌ای گفت: حصول توافق هسته‌ای آسان نیست زیرا ایران و قدرت‌های جهانی اختلافات زیادی دارند.

در بخش دیگری از این گزارش تصویری آمده است: ایران از یک سو خواهان حق برخورداری از برنامه صلح آمیز هسته‌ای است. این کشور هم چنین آمادگی خود را در انجام بازرسی‌های بیشتر و محدود شدن غنی سازی اعلام داشته اما در مقابل از قدرت‌های جهانی خواسته است تا تحریم‌ها برطرف شوند.

سی‌ان‌ان در ادامه این گزارش به خواسته قدرت‌های جهانی اشاره کرده و گفت: قدرت‌های جهانی خواهان بازرسی بیشتر، محدویت در غنی‌سازی اورانیوم، از بین رفتن برخی تاسیسات هسته‌ای ایران، کاهش تعداد سانتریفیوژها و همچنین باقی ماندن برخی تحریم‌ها هستند.

گزارشگر سی‌ان‌ان در انتها با تنی از کارشناسان ایرانی نیز گفت وگو کرد.

دکتر «سید محمد مرندی» یکی از این افراد بود. او در این گفت‌و گوی کوتاه گفت: «امیدوارم توافق صورت گیرد. البته این امر زمانی رخ خواهد داد که طرف‌های مقابل حق ایران در داشتن برنامه‌های هسته‌ای بر اساس قوانین بین‌المللی به رسمیت بشمارند.»

یک تحلیلگر دیگر ایرانی نیز برهه کنونی را زمانی مناسب برای حصول توافق هسته‌ای دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.