یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۰

استاندار گلستان گفت: از روحانیون و مبلغین انتظار داریم که در منابر خود توسعه استان را مد نظر قرار داده و مردم را…

استاندار گلستان گفت: از روحانیون و مبلغین انتظار داریم که در منابر خود توسعه استان را مد نظر قرار داده و مردم را از فعالیت‌های دولت آگاه کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در گلستان، دکتر «حسن صادقلو» درگردهمایی مبلغین ماه محرم ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام‌حسین(ع) نقش روحانیون را در شهرها و روستاها ارزشمند دانست و افزود: در روستاها اگر روحانیت در اجرای فعالیت‌ها پیشرو باشد یقیناً مردم نیز همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های یکسال گذشته‌ی دولت نهم در استان گلستان، گفت: امسال در هفته‌ی دولت با وجود همه‌ی مشکلات و مسائل موجود توانستیم 527 پروژه را با رقمی بالغ بر 370 میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه گلستان با وجود نام زیبایش، از مشکلات زیادی رنج می‌برد، گفت: ما استانی جدیدالتأسیس و محروم هستیم و اگر بگوئیم که در ایران نسبتاً خشک به لحاظ منابع آبی با سرانه 1700 مترمکعب به ازای هر نفر سرانه‌ی ما 1430 مترمکعب است شاید باور کردنی نباشد.

صادقلو خاطرنشان کرد: ما در مدیریت تولید نیز کار چندانی نمی‌توانیم انجام دهیم، چون هم‌اکنون بانک‌ها با معوقه 760 میلیارد تومانی مواجهند و این خود به نوعی آسیب محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سند جامع توسعه استان، خطاب به روحانیون و امامان جماعات به عنوان نافذین در میان مردم خاطرنشان کرد: نگاه ما مدیریت استراتژیک است و در این راستا، این سند جامع در 43 صفحه و به عنوان افق آینده استان تدوین و علاوه‌بر آن سند جامع امنیت نیز آماده شده است.

استاندار گلستان دیگر اقدامات اساسی در یکسال گذشته در راستای توسعه استان را تصویب سند جامع سیل و اطفا حریق، امکان استفاده از 1100میلیارد دلار فایناس، احداث و تکمیل قریب الوقوع راه آهن «گرگان- اینچه‌برون – ترکمنستان»، آماده‌سازی 34 طرح توسعه دانست و افزود: بازگشایی دفتر وزارت امورخارجه در گرگان یقیناً در آینده استان تأثیر بسزایی داشته است و ما امیدواریم این اقدامات و بسیاری اقدامات دیگر توسعه استان را تسریع کند.

براساس این گزارش، در این گردهمایی ضمن گرامی‌داشت نام و یاد روحانی مبارز مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی اعلام شد امروز(4 آبان) مراسم یادبودی در مسجد گلشن گرگان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *