پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۷

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسن روحانیˈشامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام با حضور هیات دولت اظهار کرد: سرمایه دولت…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسن روحانیˈشامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام با حضور هیات دولت اظهار کرد: سرمایه دولت بسیار محدود است، مجلس و مقامات و مسوولان کشور همه می دانند که منابع درآمدی ما چقدر، و مخارج دولت به چه میزان است.

وی افزود: منابع درآمد دولت یا از محل نفت و یا مالیات و عوارض تامین می شود و اگر رونق و ثبات در کشور نباشد و با دنیا رابطه نداشته باشیم این منابع حاصل نخواهد شد.

رییس جمهوری ادامه داد: بنابراین تحقق منابع ما منوط به برنامه ریزی درست، اقدام مهم و ضروری در کشور بوده که نخستین اصل لازم در این زمینه ثبات است.

روحانی افزود: این به معنی آن است که در روابط فرهنگی، سیاست داخلی و روابط خارجی قواعدی حاکم است و اگر در زمینه فرهنگی ثباتی در کار نباشد و اگر بنا باشد از بد اخلاقی ها، دروغ ها و تهمت ها به هم رحم نکنیم به طور قطع خدا هم به ما رحم نخواهد کرد.

وی اظهار کرد: اگر با یکدیگر درگیر شویم و هر کس تریبون یا رسانه ای در اختیارش باشد و این جناح علیه آن جناح بد اخلاقی و تهمت روا دارد و اخلاق و فرهنگ حاکم نباشد هیچ وقت به ثبات دست نخواهیم یافت.

رییس جمهور ادامه داد: ماه رمضان، رجب، روزه، توسل و همه این ها برای این است که رفتار ما رفتاری انسانی، اخلاقی و محمدی و علوی داشته باشیم و اگر بنا باشد که اعتماد نداشته باشیم که فردا آبروی ما چه می شود و اخلاق نباشد آن وقت در کشور ثبات حاکم نخواهد شد.

وی تاکید کرد: جهان امروز جهان ارتباطات و روابط است و هیچ کس نمی تواند بگوید در داخل یک منطقه جدا می خواهم زندگی کنم، همه چیز دنیا از یک نظم و قانون و ارتباط ناشی می شود و قوانین و مقررات و ارتباطات باید در همه جا حاکم باشد.

روحانی ادامه داد: ما اگر آبادانی و رفاه و پیشرفت می خواهیم باید یک توسعه همه جانبه را دنبال کنیم؛ تصمیم دولت بر این بود که امسال را با رونق آغاز کند که کار بسیار سخت و مشکلی بود اما آن را انجام دادیم.

رییس جمهوری بیان کرد: سال گذشته در شورای هماهنگی اقتصاد تصمیم گرفتیم که جلوی تورم را بگیریم و با وجود این که کار سختی بود، موفق شدیم ترمز آن را بکشیم که در نهایت این کار هم انجام شد.

روحانی توضیح داد: دولت موفق شد جلوی شتاب تورم را بگیرد اما برای رسیدن به جایگاه مطلوب و وضعیت قابل قبول به زمان نیاز است بنابراین اگر دنبال ثبات هستیم، سرمایه گذار باید بداند که سرمایه اش را کجا می برد.

رییس جمهوری در ادامه گفت: مردم باید احساس کنند در سیاست داخلی قاعده و ثبات حاکم است و اگر آبادانی، رفاه و توسعه می خواهیم باید یک توسعه ای همه جانبه را دنبال کنیم.

روحانی بیان کرد: مسوولان باید خود را خادم مردم بدانند و با تمام ظرفیت ها و قدرت برای خدمت به ملت تلاش کنند.

رییس جمهوری گفت: همه سرمایه ما امید و حضور مردم است و مردم باید در همه جا حضور یابند، اگر جامعه به آینده امید نداشته باشند و اگر همه قوا با هم متحد نباشد، به هیچ جایی نخواهیم رسید.

وی ادامه داد: مدیران و مسوولان مناطق مختلف استان و شهرستان همه به صحنه بیایند و از مردم کمک بگیرند و باید این نکته در ذهن همه باشد که کشور به مردم و ملت تعلق دارد و همه باید خود را خادم ملت بدانند.

روحانی در پایان از همه مردم؛ کارگران، کارمندان، نیروهای مسلح، عشایر، معلمان، جوانان، زنان و خانواده های شهدا، آزادگان، ایثارگران و تمام کسانی که در راه سربلندی و امنیت جامعه تلاش می کنند، قدردانی کرد. ک/2

702/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.