جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۶:۱۶

امام جمعه موقت اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: با شفافیت کلام و نکته‌گویی رئیس‌جمهور خطاب به جهان، توانستیم ثابت کنیم…

امام جمعه موقت اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: با شفافیت کلام و نکته‌گویی رئیس‌جمهور خطاب به جهان، توانستیم ثابت کنیم که چند صدایی در کشور وجود ندارد و حرف رهبر و ملت ایران، اتحاد و دفاع از حقوق مظلومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی مرکزی، حجت‌الاسلام «حکمت‌علی مظفری» طی سخنانی به موضع‌گیری رئیس‌جمهور کشورمان در اجلاس ملل متحد اشاره کرد و گفت: نماینده‌ی ایران در این اجلاس دو پیام را به گوش جهانیان رساند.

مظفری با ذکر پیام اول رئیس‌جمهور که دفاع همه‌جانبه از حقوق ملت‌ها و به رسمیت شناختن حقوق اسلامی و دفاع از مظلوم است، خاطرنشان کرد: با این شفافیت و نکته‌گویی رئیس‌جمهور خطاب به جهان، توانستیم ثابت کنیم که چند صدایی در کشور وجود ندارد و حرف رهبر و ملت ایران، اتحاد و دفاع از حقوق مظلومان است.

وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور در پیام دوم خود، با تأکید بر حق هسته‌ای ایران، به جهانیان دوباره گوشزد کرد که هدف ایران از دستیابی به انرژی هسته‌ای برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است نه سلاح هسته‌ای.

مظفری سناریوی ساختگی کشورهای غربی برای مبارزه با تروریسم را یک نقشه از سوی آنها دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز تأکید کردند سیاست‌های آمریکا و ایادی او غیرقابل اعتماد است و با نیت شرورانه و با هدف تسلط بر کشورهایی چون عراق، افغانستان و سوریه این نقشه را طرح‌ریزی کرده است.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت اراک هم‌چنین با توصیه به نمازگزاران به تقوای الهی، مصداق سعادت دنیا و آخرت هم‌چنین مدینه‌ی فاضله‌ای که مورد تأکید اولیا و انبیاء بوده را همین تقوای الهی دانست.

وی در ادامه به آنچه سبب دستیابی به خوشبختی در امر ازدواج می‌شود پرداخت و گفت: نگاه اسلام به تشکیل خانواده و ازدواج نگاه مقدسی است و خداوند برای کانون خانواده ارج و قرب خاصی قائل شده و تقدس آن را هم پایه‌ مسجد می‌داند.

امام جمعه موقت اراک با تأکید بر اینکه اصل ازدواج بر رشد انسانیت قرار گرفته است، افزود: جوانب دیگر ازدواج مانند ابراز محبت، ارضای جنسی و عاطفی تحت‌الشعاع این اصل قرار دارد.

مظفری مهم‌ترین مانع امر ازدواج را عامل فرهنگی و رواج فرهنگ نادرست در این حوزه دانست و گفت: تا زمانی‌که امور فرهنگی اصلاح نشود و نگاه جوانان به ازدواج تغییر نکند هم‌چنان با مشکلی تحت عنوان ازدواج در جامعه روبرو هستیم.

وی افزایش سن ازدواج و کاهش دوام زندگی را از معضلات جامعه امروز برشمرد و افزود: مشکلات فرهنگی از قبیل تشریفات، آداب و رسوم غلط، مهریه‌ی سنگین، مخارج سنگین عروسی و افزایش سطح توقعات خانواده‌ها به این امر دامن می‌زند.

مظفری با تأکید بر اینکه سنگینی مهریه سبب بقا و دوام زندگی نمی‌شود، یادآور شد: بیش از 90 درصد طلاق‌هایی که امروزه در دادگاه‌ها شاهد آن هستیم ناشی از مهریه‌های سنگین است پس این امر که مهریه سنگین ضامن خوشبختی فرد است تفکر غلطی است.

به‌گفته‌ی وی، از جمله آسیب‌هایی که مهریه و هزینه سنگین برای پس از ازدواج پدید می‌آورد بروز کینه و بی‌میلی مرد نسبت به زن پس از ازدواج است.

مظفری خاطرنشان کرد: اگر این اوضاع در جامعه هم‌چنان به قوت خود باقی بماند و شرایط ازدواج جوانان فراهم نشده و موجب گناه آنان شود، خانواده‌ها مسئول هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *